Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > З початку пандемії YouTube видалив 800 тисяч відео з фейками про коронавірус

З початку пандемії YouTube видалив 800 тисяч відео з фейками про коронавірус


11-03-2021, 20:18 З початку пандемії COVID-19 YouTube видалив понад 800 тисяч відео, які містили неправду про коронавірус та вакцини проти нього.
Про це пише Axios з посиланням на представницю YouTube Елену Ернандес.


З початку пандемії YouTube видалив 800 тисяч відео з фейками про коронавірус

Так, матеріали із фейками соцмережа виявляє наступним чином: на початковому етапі про ймовірну неправду у відео повідомляють або люди, або система штучного інтелекту. Після цього відеозапис потрапляє на подальшу перевірку, під час якої остаточно визначають, чи містить матеріал неправду. Акаунти, які причетні до поширення дезінформації про коронавірус, можуть заблокувати назавжди.

Зазначимо, що у жовтні YouTube почав моніторити відеозаписи не лише з фейками про коронавірус, але й про вакцини проти цього вірусу. Відтоді відеоплатформа почала видаляти відео, які містять інформацію, що суперечить позиції органів охорони здоров'я країн або Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо вакцин.

А що з іншими медіагігантами?

Окрім YouTube, про боротьбу з фейками заявляють і інші платформи. Зокрема, на початку березня Twitter оголосив, що розпочинає боротися не лише з дезінформацією щодо COVID-19, але й щодо вакцин проти коронавірусу. У компанії наголосили, з грудня адміністрація соцмережі вжила заходів щодо 11,5 мільйона акаунтів і видалила понад 8400 дописів за дезінформацію щодо коронавірусу.

Громадське
Вернуться назад