Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Рівень колективного імунітету проти коронавірусу в Україні не більш ніж 20% — Київська школа економіки

Рівень колективного імунітету проти коронавірусу в Україні не більш ніж 20% — Київська школа економіки


4-03-2021, 18:56 В Україні наразі рівень колективного імунітету проти коронавірусу становить 13-20%, згідно з моделюванням Київської школи економіки.
Про це на брифінгу повідомив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганиченко.


Рівень колективного імунітету проти коронавірусу в Україні не більш ніж 20% — Київська школа економіки

У Всесвітній організації охорони здоров'я вважають, що імунітет проти коронавірусу має бути у 60-70% населення, щоб розірвати ланцюг передачі вірусу. Є два шляхи набути імунітет: перехворіти або вакцинуватися.

«Є новини, що, ймовірно, рівень колективного імунітету вже високий, але це не так. В Україні зараз це не більш ніж 20% — це максимум, який показує аналіз Київської школи економіки, побудований на епідеміологічному моделюванні», — каже Ганиченко.

Він додає, якщо оцінювати рівень імунітету лише за офіційно підтвердженими випадками COVID-19, тоді колективний імунітет в Україні становить 4%. За словами Ганиченко, це пов'язано зі світовою тенденцію, коли офіційно виявляють лише 30% від усіх випадків захворювання.

Крім того, станом на кінець 2020 року рівень імунітету проти коронавірусу загалом у світі — 10%, про це свідчать дані репрезентативного епідеміологічного дослідження.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що в Україні також проводять таке дослідження, щоб визначити рівень імунітету в країні. Вибірка становитиме 10 тисяч жителів України: у них візьмуть аналіз крові для дослідження на наявність антитіл до коронавірусу.
Вернуться назад