Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Людям, які перехворіли COVID-19, може бути достатньо введення однієї дози вакцини. Друга майже не впливає на імунітет

Людям, які перехворіли COVID-19, може бути достатньо введення однієї дози вакцини. Друга майже не впливає на імунітет


20-02-2021, 20:04 Два незалежні дослідження американських науковців вказують на те, що людям, які перехворіли на коронавірусну хворобу, може вистачати щеплення лише однією дозою двокомпонентних вакцин для забезпечення достатнього захисту від інфікувань у майбутньому.
Про це повідомляє The New York Times із посиланням на авторів ще не оприлюднених у фахових медичних виданнях досліджень.


Людям, які перехворіли COVID-19, може бути достатньо введення однієї дози вакцини. Друга майже не впливає на імунітет

У межах однієї з робіт науковці з Центру дослідження раку імені Фреда Гатчінсона в Сіетлі (штат Вашингтон) аналізували зразки крові 10 пацієнтів, які одужали від COVID-19.

З’ясувалося, що їхнього імунітету було недостатньо для боротьби з «південноафриканським» штамом коронавірусу. А втім, після введення однієї дози вакцин Pfizer або Moderna кількість антитіл до коронавірусу збільшувалася в тисячу разів.

Їх виявилося достатньо для протидії не лише мутованому SARS-CoV-2, а й вірусу, який спричинив епідемію SARS у 2003 році. При цьому імунна реакція цих людей була навіть кращою, ніж у тих, хто отримав дві дози вакцини від коронавірусу, але раніше не хворів на COVID-19.

«Цілком очевидно, що ми [шляхом вакцинації однією дозою препарату] посилюємо вже наявний у людей імунітет до коронавірусу», — вважає провідний автор дослідження Ендрю Макґвайр. Але науковці ще не знають, як довго вироблені антитіла залишаються в організмі.

Джерело
Вернуться назад