Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Епідеміологиня попередила про нові загрози COVID

Епідеміологиня попередила про нові загрози COVID


1-02-2021, 20:30 Навіть ті люди, які вже подолали коронавірус та надбали імунітет проти нього, виявляться безсилими перед мутованими видами хвороби.

Епідеміологиня попередила про нові загрози COVID

Найближчим часом в Україні слід чекати спалах нових штамів коронавірусу. Це так звані британський і бразильський коронавіруси, розповіла в ефірі політичного ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» українська епідеміологиня Наталія Виноград.

Медик наголосила, що у 43 % українців зараз уже є колективний імунітет до «класичного» коронавірусу. Але люди навіть не можуть точно відповісти, чи відчували симптоми захворювання на цю недугу.

За словами Виноград, вірус циркулює вже майже рік і багато з наших співвітчизників стикалися з ним та вже мають імунну відповідь організму. Це «підштовхнуло» вірус до мутацій. Це необхідно йому для того, аби вижити та знову потрапити в людській організм. Тому перед так званими британським і бразильським видами COVID-19 імунітет українців безсилий.

Якщо не дотримуватися карантинних обмежень, навіть ті, хто вже перехворів та одужав від ковіду, можуть потрапити в лікарні вдруге та втретє з мутованим вірусом. Українська медична система може не витримати такого навантаження.

«Люди піддалися ризику інфікування. Професійний — медики. Ви знаєте, скільки у нас, на жаль, захворіли та загинули медиків. Це соціальна сфера обслуговування, організовані колективи. У нас почався підйом. Після того, як діти пішли в школу, до вищих навчальних закладів, оселилися разом у гуртожитку та потім понесли хвороба додому», — попередила Виноград.
Вернуться назад