Закарпатський кореспондент > Україна і світ / Останні новини > Словаччина приєднається до саміту Кримської платформи

Словаччина приєднається до саміту Кримської платформи


26-01-2021, 17:06
Словаччина приєднається до саміту Кримської платформи
Словаччина візьме участь в інавгураційному саміті Кримської платформи 23 серпня. Країна нагадала, що не визнає порушення територіальної цілісності України, повідомляє МЗС України, передає 24 канал.

Про це оголосили на 6 Українсько-словацькому експертному форумі. Подію відкрили перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова та держсекретарка МЗС Словаччини Інгрід Броцкова.

Що говорила на форумі Джапарова
Чиновниця розповіла про пріоритети зовнішньої політики України на 2021 рік, зокрема, щодо європейської та євроатлантичної інтеграції, енергетичної безпеки і протидії агресії Росії.
Джапарова наголосила на погіршенні ситуації з правами людини в окупованому Криму. Жінка звернула увагу на мілітаризацію півострова, що ставить під загрозу безпеку Чорноморсько-Азовського регіону.
Тому Джапарова представила колегам цілі та механізми роботи Кримської платформи, подякувала словацькій стороні за готовність взяти участь.
Що відповіла Броцкова
Броцкова наголосила, що Україна є важливим сусідом Словаччини, яка підтримує її європейські та євроатлантичні прагнення і не визнає порушення її територіальної цілісності.

Що відомо про Кримську платформу

Про проведення Кримської платформи оголосив президент Володимир Зеленський у вересні 2020 року.
Глава держави запросив міжнародних партнерів України долучитись.
Перший саміт платформи відбудеться 23 серпня 2021 року.
До речі, Євросоюз підтвердив готовність долучитись до саміту.
Вернуться назад