Закарпатський кореспондент > Останні новини / Технології > Вчені з Саудівської Аравії створили прототип безанодної батареї для зберігання енергії вітру і сонця

Вчені з Саудівської Аравії створили прототип безанодної батареї для зберігання енергії вітру і сонця


24-01-2021, 17:15
Вчені з Саудівської Аравії створили прототип безанодної батареї для зберігання енергії вітру і сонця
Вчені з Саудівської Аравії створили з дешевих і доступних матеріалів прототип безанодної батареї для зберігання енергії вітру і сонця.

Таке рішення запропонували фахівці науково-технологічного університету ім. короля Абдалли.

Взявши за зразок безанодні літієві і натрієві батареї, вони розробили акумулятор, в якому багатий цинком катод став єдиним джерелом цинкового покриття на мідному струмознімачі.

Водні батареї на основі цинку привертали увагу дослідників своєю безпекою і високою щільністю енергії. Однак створені досі цинкові акумулятори вимагали наявності товстих анодів з металевого цинку, що серйозно збільшувало собівартість батареї. Крім того, аноди схильні до формування дендритів — кристалічних відкладень, що викликають коротке замикання.

Вчені використовували у новій батареї катод з діоксиду марганцю, який вони інтеркалірували іонами цинку, з водного електроліту трифторметансульфоната і мідної фольги в якості струмознімача. Під час зарядки металевий цинк накладається на мідну фольгу, а під час розрядки метал відділяється, виділяючи електрони, які живлять батарею.

Для запобігання утворенню дендритів розробники покрили мідний струмознімач рівномірним шаром вуглецевих нанодисків.

Батарея продемонструвала високу продуктивність, щільність енергії і стабільність, зберігши 62,8% зарядної ємності після 80 циклів заряду і розряду.

Джерело
Вернуться назад