Закарпатський кореспондент > Україна і світ / Останні новини > ЄС зафіксував щорічне зростання виробництва сонячної електроенергії у третьому кварталі на 7 ТВт-год

ЄС зафіксував щорічне зростання виробництва сонячної електроенергії у третьому кварталі на 7 ТВт-год


20-01-2021, 08:15
ЄС зафіксував щорічне зростання виробництва сонячної електроенергії у третьому кварталі на 7 ТВт-год
У Євросоюзі виробництво сонячної електроенергії у липні-вересні зростає на 7 ТВт-год декілька років поспіль.

Про це йдеться у щоквартальному звіті про європейські ринки електроенергії, опублікованому ЄС.

Згідно з оновленою інформацією, сонячна генерація по всьому блоку зросла на рекордні 7 ТВт-год з липня по вересень 2019 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, забезпечивши 8% загального енергобалансу ЄС, хоча гідроенергетика і вітроенергетика як і раніше лідирують в статистиці чистої енергетики.

Вражаюче зростання сонячної енергії - у багатьох випадках без субсидій - в Іспанії допомогло збільшити частку відновлюваних джерел енергії до 40% в енергетичному балансі країни у третьому кварталі 2020 року, в результаті чого «вугілля практично зникло з цього балансу».

У третьому кварталі в Іспанії було вироблено приблизно на 2,3 ТВт-год більше сонячної електроенергії, ніж за аналогічний період 2019 року, що сприяло зниженню цін на енергоносії в Іберії у період між блокуваннями Covid-19.

Німеччина за цей період виробила на 1,8 ТВт-год більше, Нідерланди - на 800 ГВт-год більше, Італія і Франція - на 500 ГВт-год більше сонячної електроенергії, причому в оновленому звіті наголошується, що виробництво сонячної енергії у Польщі зросло на 190% у порівнянні з третім кварталом 2019 року до 800 ГВт-год електроенергії, а продуктивність угорської сонячної енергії зросла на 73% у річному обчисленні.

Ядерні реактори згенерували 23% електроенергії Європи у третьому кварталі, при цьому було вироблено на 16% або 28 ТВт-год електроенергії менше, ніж за аналогічний період попереднього року. Це було в значній мірі зумовлено перебоями у роботі і перевитратою коштів на технічне обслуговування атомних електростанцій. Згідно зі звітом ЄС, атомні станції були змушені закритися у Швеції, оскільки поновлювані джерела енергії призвели до зниження цін на електроенергію до дуже низького рівня. В оновленому документі говорилося, що гідроенергетика і вітер є найбільшими джерелами чистої енергії на енергетичному ринку Північного басейну, який включає країни Балтії та Північної Європи.

Ця втрата ядерної енергії спричинила уповільнення темпів декарбонізації європейської електроенергії, що було частково компенсовано збільшенням частки всіх відновлюваних джерел енергії в енергобалансі з 33% у другому кварталі до 37% - у третьому.

У документі також відзначається історичне зростання числа " пасажирських транспортних засобів, які електрично заряджаються (ECV), зареєстрованих у ЄС в третьому кварталі. Рекордні 273 000 ECV склали 10% ринку нових автомобілів при зростанні на 202% у річному обчисленні, оскільки кожен третій новий автомобіль, проданий у третьому кварталі у Швеції, був оснащений розеткою. У звіті ЄС наголошується, що ринку допомагала підтримуюча політика і стимули щодо електромобілів, за винятком Данії, де продажі росли, незважаючи на відсутність таких субсидій.

Джерело
Вернуться назад