Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Посилення карантину допоможе знизити захворюваність – епідеміолог

Посилення карантину допоможе знизити захворюваність – епідеміолог


10-01-2021, 14:56
Посилення карантину допоможе знизити захворюваність – епідеміолог
Завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор Тетяна Чумаченко розповіла, що післясвяткове посилення карантинних заходів в Україні допоможе перервати ланцюг передачі коронавірусу.

"Під час свят люди спілкувалися, хтось з них інфікувався. Інфікована людина заразна не з першого дня, а в кінці інкубаційного періоду. Після виникнення симптомів, десь один-два дні, вона вже починає виділяти збудника і може заразити інших. Коли ми в цей момент вводимо карантин і ця людина не спілкується з великим колом інших осіб, то таким чином ланцюжок передачі припиняється".

За словами фахівця, ефективність посиленого карантину остаточно можна буде оцінити вже через два тижні.

Науковець переконана, що карантин однозначно має дати зниження захворюваності, але повної зупинки поширення COVID-19 все одно чекати не варто.

За її словами, це пов’язано з тим, що, по-перше, карантину не дотримуються так, як треба, а також тому, що складно відслідковувати контакти інфікованих.

Джерело
Вернуться назад