Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > В Україні хочуть збільшити штрафи за забруднення довкілля

В Україні хочуть збільшити штрафи за забруднення довкілля


25-12-2020, 07:31
В Україні хочуть збільшити штрафи за забруднення довкілля
Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів пропонує збільшити у десятки разів штрафи за забруднення атмосферного повітря, води та недбале управління відходами.

Відомство підготувало законопроект «Про внесення змін до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення про значне підвищення штрафів у сфері екології, пише ecotown.

"Маємо намір суттєво збільшити штрафи у рамках комплексної реформи КУАП у частині екологічних питань, - сказав міністр Мінприроди Роман Абрамовський. - Десь підвищення буде обмежене індексацією, але майже по всіх позиціях плануємо значно збільшити штрафи – у кілька і навіть в десятки разів".

Міністр уточнив, що це стосується злочинів посадових осіб щодо забруднення атмосферного повітря, води, управління відходами, а також браконьєрства.

«Нинішні розміри штрафів в КУАП, є незначними, неефективними, нікого не лякають, а тому і не попереджають правопорушення, - говорить Роман Абрамовський. - У більшості випадків розмір штрафів не переглядався з 1997 року і залишається на дуже низькому рівні, наприклад, 17 або 32 гривень».

Наразі відповідний законопроект розглядається у правовому комітеті Ради. "Ми озвучили концепцію та обґрунтували свою позиції, тепер погоджуємо, за якими напрямками і наскільки повинні бути підвищені штрафи, - роз'яснив глава ековідомства. - Дуже розраховую, що у першому кварталі наступного року цей законопроект буде прийнятий як закон".
Вернуться назад