Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Науковці створили сонячні батареї синього, зеленого, червоного та сірого кольорів

Науковці створили сонячні батареї синього, зеленого, червоного та сірого кольорів


23-12-2020, 17:12 Нідерландський стартап розробив фасадні кольорові сонячні панелі з ефективністю 13,8 %.

Науковці створили сонячні батареї синього, зеленого, червоного та сірого кольорів

Сонячні батареї стають трендовим продуктом на ринку зеленої енергії. Відтепер у світі панелей з'явилися і кольорові батареї, які розробила голландська стартап-студія Solarix. Панелі доступні в різних відтінках синього, зеленого, червоного та сірого кольорів.

Такі кольорові фасадні сонячні панелі можна використовувати з такими будівельними матеріалами, як камінь, композитне дерево та алюміній. Нова лінійка фасадних сонячних панелей має ефективність 13,8 % і потужність від 110 до 180 Вт, залежно від розміру модуля та кольору. Панелі можна закріпити болтами або наклеїти на алюмінієві системи кріплення, що застосовуються для фасадів, пише ecotown.

Панелі мають 6-дюймові монокристалічні сонячні елементи, розміром 156,75 мм на 156,7 мм.

Довжина безкаркасних модулів варіюється від 37,2 см до 185 см, а ширина — від 34,7 см до 120 см. Їх вага становить 22,5 кг на квадратний метр. Продукція забарвлена ​​керамічним чорнилом, що, за словами виробника, може забезпечити тривалий і глибокий колір.

Нині стартап працює над тим, як інтегрувати більш ефективні сонячні елементи та як створити кругові панелі.

Стандартна панель коштує близько 270 євро за м2, тоді як найскладніші вироби, включаючи світлодіоди та датчики, що визначають рух, світло, забруднення та тепло, можна придбати приблизно за 700 євро. Однак ціни є лише орієнтовними, оскільки кожен проект має різні характеристики, залежно від потреб замовника або розміру запланованого сонячного фасаду.

Розробники вже використовували панелі в проекті площею 400 м2, а також дві інші установки. Зараз триває робота над іншими 10 проектами, які мають бути реалізовані цього та наступного року.

Джерело
Вернуться назад