Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > На Закарпатті з'являться смарт-бокси для лікування туберкульозу

На Закарпатті з'являться смарт-бокси для лікування туберкульозу


15-12-2020, 17:14
На Закарпатті з'являться смарт-бокси для лікування   туберкульозу
Як проконтролювати лікування хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі – про це говорили нині під час навчання медиків в Ужгороді. До України планують доставити спеціальні смарт-бокси, — розповів координатор проєкту Володимир Кочанов. Їх використовуватимуть у 12 районах, і з них на Закарпатті — у чотирьох.

Як виглядає смарт-бокс — показує Володимир Кочанов. Це пластикова коробка з налаштуваннями, яку безкоштовно використовуватимуть пацієнти з туберкульозом. На ній можна встановити нагадування про прийом ліків. Головне завдання — налагодити комунікацію пацієнтів із медиками.

"Лікарі-фтизіатри закладатимуть медичні препарати для пацієнтів всередину цих коробок. Коробка має всередині такий спеціальний модуль, —пояснив координатор. — Він був розроблений у Південній Африці. Він направляє сигнал про відкриття коробки і про життєдіяльність самого цього пристрою на спеціальну електронну платформу, доступ до якої матимуть лікарі-фтизіатри через комп’ютер. І вони бачитимуть, що коробка відкривалася".

На Закарпатті на обліку —1300 людей із туберкульозом, – розповів директор Центру легеневих хвороб Василь Скрип. Щорічно виявляють до 770 нових випадків. Програму втілюватимуть у чотирьох районах: Ужгородському, Мукачівському, Хустському та Виноградівському. Саме в цих районів, за словами лікаря, епідемічна ситуація по туберкульозу найскладніша.

"Далеко не всі хворі в амбулаторних умовах не мотивовані на лікування. Потрібен контроль. Це дослідження буде проводитися півтора роки. Ці смарт-бокси будуть закуплені і розповсюджені PATH — це міжнародна організація, яка фінансується Всесвітньою організацією охорони здоров’я", — розповів Василь Скрип.

За словами директора Центру легеневих хвороб, саме від успіху цього дослідження буде залежати, чи буде впровадження у світову практику таке лікування туберкульозу, чи не буде.

Смарт-бокси, сказав Василь Скрап, очікують у січні наступного року.
Вернуться назад