Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Ринок праці Закарпаття потребує кваліфікованих робітників з інструментом

Ринок праці Закарпаття потребує кваліфікованих робітників з інструментом


9-12-2020, 14:03
Ринок праці Закарпаття потребує кваліфікованих робітників з інструментом
Закарпатська обласна служба зайнятості активно співпрацює з роботодавцями області щодо укомплектування вільних робочих місць, організації тимчасової зайнятості та професійного навчання. Як результат, упродовж січня-листопада 2020 року працевлаштовано 12,0 тис. осіб, з яких 51,6% - оперативно до надання статусу безробітного.

«У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом − це швачки, в'язальники схемних джгутів, верстатники деревообробних верстатів, пекарі, монтери кабельного виробництва, тощо», - розповів директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич. За його словами високою є потреба і у робітниках з обслуговування технологічного устаткування: операторах котельні, водіях автотранспортних засобів, слюсарях-складальниках радіоелектронної апаратури та приладів, машиністах (кочегарах) котельної тощо.

Серед працівників сфери торгівлі та послуг затребуваними були продавці продовольчих та непродовольчих товарів, продавці-консультанти, кухарі, бармени, офіціанти, охоронники, молодші медичні сестри, помічники вихователя.

Також залишається попит на сестер медичних, бухгалтерів, вчителів закладів загальної середньої освіти, інспекторів, вихователів, майстрів виробничого навчання, вихователів дошкільних навчальних закладів, фармацевтів.

У сільськогосподарському секторі найбільш затребуваними є робітники на лісокультурних роботах, лісоруби.

Загалом станом на 1 грудня 2020 року у базі даних обласної служби зайнятості налічувалося 1,1 тис. вакансій. Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 7,9 тис. грн., у 75,7% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної, інформує Закарпатський обласний центр зайнятості.
Вернуться назад