Закарпатський кореспондент > Політика / Україна і світ / Останні новини / ukrnet > Глава МЗС Угорщини заявив, що місія ОБСЄ відмовляється захищати угорську меншину на Закарпатті

Глава МЗС Угорщини заявив, що місія ОБСЄ відмовляється захищати угорську меншину на Закарпатті


3-12-2020, 19:05 Про це пише "Європейська правда".

Глава МЗС Угорщини заявив, що місія ОБСЄ відмовляється захищати угорську меншину на Закарпатті

Очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто скаржиться, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не дозволяє своїм членам контактувати з представниками угорської меншини на Закарпатті.

Про це Сійярто заявив на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ, яке проходить в онлайн-форматі.

Він сказав, що просив Албанію, яка зараз головує в ОБСЄ, прислати спостерігачів на Закарпаття, де у понеділок відбулися обшуки СБУ.

Однак, стверджує глава угорського МЗС, глава спеціальної моніторингової місії у Києві заборонив членам місії контактувати з угорцями Закарпаття, а дозволив їм поговорити тільки з українськими спецслужбами.

"Це неприпустимо, обурливо і скандально. Це суперечить цілям і принципам ОБСЄ, і рішенню про створення цієї спеціальної спостережної місії, у яку Угорщина також робить свій вклад", – заявив Сійярто.

Угорський міністр попросив прем'єр-міністра Албанії вжити заходів, щоб місія ОБСЄ могла зв'язатися також з представниками угорської громади.

Він наголосив, що також очікує солідарності від членів НАТО і пообіцяв, що Угорщина блокуватиме зближення НАТО та України, поки українці будуть тиснути на угорську національну меншину.
Вернуться назад