Закарпатський кореспондент > Україна і світ / Останні новини > Сучасне рабство у світі: Генсек ООН назвав загальну кількість жертв

Сучасне рабство у світі: Генсек ООН назвав загальну кількість жертв


2-12-2020, 10:00
Сучасне рабство у світі: Генсек ООН назвав загальну кількість жертв
В Організації Об'єднаних Націй заявили, що у світі жертвами сучасного рабства є понад 40 мільйонів осіб. Від загальної кількості жертв – жінки та дівчата становлять 71%.

Усіх членів ООН закликали докласти ще більше зусиль задля того, аби припинити цю "огидну практику". Про це мовиться в заяві Генерального секретаря ООН Антоніо Гутерріша.

Генсек зазначив, що патерн дискримінації ще більше підсилює гендерна нерівність. Водночас у заяві мовиться, що у сучасному світі рабство проявляється у таких формах:

-примусової праці, зокрема дитячої;
-домашньої неволі;
-торгівлі людьми з метою експлуатації;
-примусових шлюбів;
-примусового вербування дітей у збройних конфліктах;
-боргової залежності.

Також Антоніо Гуттеріш у своїй заяві повідомив, що найчастіше рабства зазнають:

-бідні і маргіналізовані члени суспільства;
-расові та етнічні меншини;
-представники корінних народів;
-мігранти.

Також Генеральний секретар ООН закликав підтримати захист жертв рабства, зокрема шляхом участі у добровільному цільовому фонді ООН, який стосується сучасних форм рабства.

Довідка. 2 грудня відзначають Міжнародний день скасування рабства. Він пов'язаний з прийняттям у 1949 році Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами.

Джерело
Вернуться назад