Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > В Україні через карантин закрилися п'ять автопрокатних компаній

В Україні через карантин закрилися п'ять автопрокатних компаній


23-11-2020, 13:30
В Україні через карантин закрилися п'ять автопрокатних компаній
З моменту введення карантину в березні цього року в Україні припинили роботу п’ять компаній, що здійснюють діяльність у сфері короткострокової оренди автомобілів.

Про це повідомив генеральний секретар Асоціації автопрокатних компаній (АПК) і операційний директор найбільшої української фірми з оренди авто BLS Дмитро Вакуленко.

Галузь постраждала в першу чергу через зниження турпотоку в Україну – іноземні мандрівники складають основну частину клієнтів фірм.

Через неможливість середніх і дрібних гравців конкурувати на ринку з великими компаніями рівнем сервісу, їм довелося знижувати ціни на послуги, працюючи в збиток, пояснив Вакуленко. Зараз багато з них “перебувають у підвішеному стані”, додав генсекретар АПК.

На сьогоднішній день середня вартість оренди машини в Україні становить $50 за 1-2 доби, однак вона сильно відрізняється залежно від класу і типу авто, а також сезону – влітку ціни на оренду трохи вищі, ніж в осінньо-весняний періоди.

Знизити вартість автопрокату можна завдяки послузі підписки на автомобіль, що зараз активно впроваджується в Україні. Як пояснюють експерти, вона дозволяє зафіксувати найбільш вигідну цінову планку, а використовувати машину можна за необхідності протягом дії підписки.

Нагадаємо, згідно з даними міжнародної дослідницької компанії Euromonitor international, більше ніж половина автопрокатного ринку України в 2019 році займали три міжнародні фірми. Решта залишалася за місцевими компаніями з невеликим автопарком, а також найбільшою українською фірмою BLS. Лідером ринку з показником (26,2%) була компанія Sixt.

Джерело
Вернуться назад