Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Медична система України не витримає навантаження при 30 тисяч хворих на COVID-19 на добу, – МОЗ

Медична система України не витримає навантаження при 30 тисяч хворих на COVID-19 на добу, – МОЗ


21-11-2020, 15:43 Медична система країни не витримає навантаження при зростанні кількості хворих на COVID-19 до 30 тисяч на добу, заявив глава МОЗ Максим Степанов.

Медична система України не витримає навантаження при 30 тисяч хворих на COVID-19 на добу, – МОЗ

Вітчизняна медична система може не витримати навантаження у разі, коли в країні певний період фіксуватиметься до 30 тисяч нових випадків COVID-19 на добу, пише пресслужба МОЗ у фейсбуці з посиланням на слова Степанова в ефірі одного з українських телеканалів.

Якщо буде загроза повного колапсу медичної системи, то ми будемо наполягати на введенні більш жорстких заходів. Для нас головний показник — це кількість людей, які госпіталізуються. Якщо виходити із сьогоднішнього відсотка важких хворих, які потрапляють у лікарню, то, я думаю, що показник майже 30 тисяч хворих на добу протягом певного періоду може викликати серйозні проблеми щодо навантаження на медичну систему,
– заявив Степанов.

Міністр пояснив, що можливості вітчизняної медичної системи щодо виділення лікарняних ліжок для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 на сьогодні становлять 75-80 тисяч.

Станом на 20 листопада у лікарнях перебувало 27 902 пацієнти з підозрою або підтвердженим коронавірусом.

"Ми знайшли можливості збільшити кількість ліжок у лікарнях для прийому хворих на COVID-19. Якщо йшлося про 51 тисячу ліжок, то зараз ми говоримо про те, що до 75-80 тисяч в цілому по країні може бути розгорнуто ліжко-місць. Тобто потужності медичної системи будуть збільшені", – зазначив він.


ДжерелоВернуться назад