Закарпатський кореспондент > Культура / Останні новини / ukrnet > Під час реконструкції Невицького замку було знайдено середньовічні артефакти

Під час реконструкції Невицького замку було знайдено середньовічні артефакти


17-11-2020, 17:08
Під час реконструкції Невицького замку було знайдено середньовічні артефакти
На Закарпатті триває реконструкція однієї з найстаріших фортець із тих, які добре збереглися і перебувають під державною охороною — Невицького замку під Ужгородом.

Під час цих робіт археологи відновили вхід до вежі дожон, який раніше був недоступним. І тут на них чекало відкриття: за замурованим входом дослідники натрапили на старовинний підвал, а в ньому — артефакти. Зокрема, у підвальному приміщенні площею до 12 квадратних метрів на глибині близько 4 метрів знайшли масивний наконечник стріли, зробленої для арбалету. Серед знайденого і старовинні кахлі, виготовлені наприкінці XVI — у першій половині XVII століть. Археологи припускають, що в нововідкритому підвалі зберігали продукти харчування і вино, оскільки приміщення дуже вологе.

Після укріплення фундаменту мурів це підвальне приміщення зроблять доступним для огляду. Знайдені тут речі передадуть до Закарпатського обласного краєзнавчого музею, де вони збагатять експозицію ранньомодерного часу.

Джерело
Вернуться назад