Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Попри карантин, недільні літургії у храмах Закарпаття служитимуть за участі парафіян

Попри карантин, недільні літургії у храмах Закарпаття служитимуть за участі парафіян


14-11-2020, 20:11 Про це йдеться у сюжеті "Суспільного".

Попри карантин, недільні літургії у храмах Закарпаття служитимуть за участі парафіянЯк розповідають журналісти "Суспільного Закарпаття", недільні літургії під час карантину вихідного дня й надалі будуть служити в усіх церквах Закарпатській області.

До теми: Церкви не закриватимуть на вихідні: у Кабміні пояснили причину

В Ужгородському греко-католицькому соборі в будні та неділю літургії служать у церкві та транслюють онлайн. За словами священника Владислава Ігнатишина, на час карантину вихідного дня відмінили нічні чування, тобто вечірні богослужіння, а недільну літургію служитимуть за участі парафіян, як і зазвичай.

"Майже всі сповіді і в першу п’ятницю, коли є найбільше людей приходять сповідатися, сповідаємо на вулиці, — сказав Владислав Ігнатишин. — Створюємо дистанції, можете бачити тут у храмі. Якщо прийде 20-30 родин до Кафедрального собору й поруч стануть і будуть у масках. При вході стоїть куратор, який роздає продезінфікованими руками маски, якщо хтось забув. Хочу попросити й інших служителів церкви не створювати пародію: спочатку ми заражаємо людей, а потім їх відмолюємо".

Закарпатські парафії Православної Церкви України також служитимуть літургії у храмах у присутності обмеженої кількості парафіян. Єпископ УПЦ Закарпаття Варсонофій сказав: богослужіння будуть проходити в звичному режимі. Священники і клір, який буде перебувати в храмі, проводитимуть літургії в масках і захисних рукавичках.

"Кожен громадянин, який буде відвідувати храми, має дотримуватися правил карантину – обов’язкове носіння захисник масок, розпоряджено, щоб у храмі перебувало не більше 20 осіб, якщо це великий храм, а якщо храми менші, то відповідно менша кількість людей, — розповів єпископ. — Храми обов’язково дезінфікуються відповідними дезінфікуючими засобами. У кожному храмі в нас буде передбачено наявність дезінфікуючих засобів для рук".

Настоятель Кафедрального Хресто-Воздвиженського собору УПЦ Дмитро Сидор у телефонній розмові повідомив, що літургії служитимуть у церкві з обмеженою кількістю людей.

Настоятель римо-католицької церкви Святого Юрія отець Мирон Петенко у телефонній розмові Суспільному повідомив, що літургії в їхньому храмі також будуть служити із обмеженою кількістю парафіян, з дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції.

Більше про те, як відбуватимуться богослужіння під час карантину вихідного дня дивіться у сюжеті "Суспільного".


Вернуться назад