Закарпатський кореспондент > Останні новини / Технології > До 2025 року «зелена» енергетика може стати основним джерелом енергії

До 2025 року «зелена» енергетика може стати основним джерелом енергії


14-11-2020, 09:01
До 2025 року «зелена» енергетика може стати основним джерелом енергії
Міжнародне енергетичне агентство опублікувало новий звіт у якому йдеться про те, що «зелена» енергетика становила 90% приросту потужностей електроенергії у 2020 році.

Натомість, виробництво енергії з вугілля, нафти та газу стрімко скорочується.

Цього року відновлювані джерела енергії швидко зростають у всьому світі, на відміну від різкого спаду, спричиненого кризою Covid-19 у багатьох інших частинах енергетичного сектору. Потужності відновлюваної енергії у всьому світі збільшаться до рекордного рівня – майже 200 ГВт у цьому році, прогнозується у звіті МЕА, пише ecotown.

США та Китай тримають першість у збільшенні частки енергії з відновлювальних джерел. Очікується, що частка вітрових та сонячних станцій у цих країнах зросте на 7% до кінця року.

У Європі та Індії вітрових станцій стане на 10% більше з наступного року і це буде найбільший показник з 2015 року. Це результат введення в експлуатацію відкладених проектів, де ланцюги будівництва та поставок були порушені пандемією коронавірусу.

Також зазначається, що найбільше до зростання частки вітрових станцій долучатиметься саме Індія. Очікується, що Індія зробить найбільший внесок у зростання відновлюваних джерел енергії в 2021 році.

Протягом перших 10 місяців 2020 року Китай, Індія та Європейський Союз збільшили потужність відновлюваних джерел енергії у всьому світі на 15% більше, ніж за той самий період минулого року.

За сприятливих політичних умов у різних країнах світу щорічне зростання сонячної енергії може досягти рекордного рівня – 150 ГВт до 2022 року. У звіті зазначається, що електроенергія, згенерована за допомогою відновлюваних технологій, у 2020 році зросте на 7% у всьому світі. Це зростання відбувається незважаючи на щорічне падіння світового попиту на енергію на 5% (найбільше після Другої світової війни).

Однак відновлювані джерела енергії поза сектором електроенергетики страждають від наслідків Covid-кризи. Біопаливо, що використовується у транспорті, переживає перший щорічний спад за два десятиліття, зумовлений більшим падінням попиту на транспортне паливо, а також зниженням цін на викопне паливо, що зменшує економічну привабливість біопалива. Попит на біоенергію в промисловості також падає внаслідок ширшого падіння економічної активності. Кінцевим результатом цих знижень та зростання відновлюваної енергії є очікуване загальне збільшення глобального попиту на відновлювану енергію на 1% у 2020 році.

Звіт прогнозує, що загальна потужність сонячної та вітрової енергії має випередити природний газ у 2023 році та вугілля у 2024 році.

Вже у 2025 році відновлювані джерела енергії мають стати найбільшим джерелом генерації електроенергії у всьому світі, закінчивши п'ять десятиліть вугілля як головного постачальника енергії. До того часу ВДЕ забезпечуватимуть третину світової електроенергії – і їх загальна потужність буде вдвічі більшою за всю енергетичну потужність Китаю сьогодні.


Вернуться назад