Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Створили сонячні вікна, які здатні генерувати електрику навіть у хмарні дні

Створили сонячні вікна, які здатні генерувати електрику навіть у хмарні дні


10-11-2020, 20:43 Корейські вчені розробили тришарові прозорі сонячні елементи для вікон.

Створили сонячні вікна, які здатні генерувати електрику навіть у хмарні дні

Розробники технології використання сонячної енергії хваляться новим винаходом. Так, дослідники з Інчхонського Національного інституту удосконалили металооксидні фотоелементи, і у такий спосіб створили тришарові прозорі сонячні елементи для вікон.

Зокрема, як передає ecotown, вчені нанесли надтонкий шар кремнію між двома прозорими металооксидними напівпровідниками - з оксиду цинку і оксиду нікелю.

Відомо, що традиційні сонячні елементи бувають або "мокрого" типу (на основі розчинів), або «сухого» (з металооксидних напівпровідників). У других є невелика перевага перед першими: вони більш надійні, екологічні та ефективні. Більш того, метал-оксиди добре підходять для уловлювання ультрафіолетового світла.

Новостворена конструкція має декілька переваг. По-перше, вона дозволяє використовувати світло довших хвиль, на відміну від звичайних прозорих фотоелементів. По-друге, відбувається більш ефективний збір фотонів. По-третє, забезпечується прискорене перенесення заряджених частинок до електродів.

До того ж, такі елементи можуть в потенціалі генерувати електрику навіть при слабкому освітленні — наприклад, у хмарні або дощові дні.
Вернуться назад