Закарпатський кореспондент > Україна і світ / Останні новини > За п’ять років світ побудує плавучі сонячні станції потужністю 10 ГВт

За п’ять років світ побудує плавучі сонячні станції потужністю 10 ГВт


26-10-2020, 14:00
За п’ять років світ побудує плавучі сонячні станції потужністю 10 ГВт
У найближчі п'ять років по всьому світу буде встановлено близько 10 ГВт нових плавучих сонячних електростанцій.

Такий прогноз озвучила консалтингова компанія Fitch Solutions.

«Азіатські ринки, такі як Китай, Південна Корея, Індія, Таїланд і В'єтнам, лідируватимуть за кількістю сонячних електростанцій встановлених на водних поверхнях», - прогнозують у Fitch.

У звіті наголошується, що відсутність знань і стандартів у таких сферах, як вплив на навколишнє середовище і нормативно-правова база, роблять такі проекти відносно ризикованими. «Станом на кінець 2019 року менше 1% від близько 3 ГВт встановленої потужності сонячних електростанцій у всьому світі припадало на плавучі СЕС, - пояснюють у компанії. - Однак зниження витрат, ряд успішних пілотних проектів і краще розуміння переваг підвищать інтерес інвесторів до цієї технології».

Fitch підкреслює, що при установці на водоймах, потенціал плавучих сонячних електростанцій зростає з точки зору зменшення випаровування води і обмеження росту водоростей, у той час як вода може надавати охолоджуючу дію на сонячні батареї, збільшуючи вихід електроенергії. Між тим, спільне розміщення плавучих сонячних електростанцій з гідроенергетичними проектами означає, що інфраструктура передачі і розподілу вже існує, що усуває деякі будівельні витрати, пов'язані з підключенням до мережі.

Звіт показує, що у той час як у деяких азіатських країнах рельєф обмежує наземне встановлення сонячних електростанцій, для збільшення потужності плавучих сонячних електростанцій можуть бути використані прибережні райони або великі водойми, такі, приміром, як Меконг.

Згідно з базою даних Fitch, в даний час у стадії планування або будівництва знаходяться 16 плавучих сонячних електростанцій загальною потужністю понад 11 ГВт. Азія домінує у портфелі технологічних проектів, причому на цей регіон припадає 14 з 16 проектів.

В даний час найбільша у світі плавуча сонячна електростанція потужністю 320 кВт знаходиться у Цисі (Cixi), у Китаї. На даний момент у Південній Кореї будується плавуча СЕС потужністю 2,1ГВт. Активність також набирає обертів і в Індії, де енергетичні компанії Damodar Valley Corporation і NTPC шукають можливості для реалізації великого портфеля плавучих сонячних електростанцій.

«Інтерес до плавучих СЕС зростає у таких країнах, як Бразилія, Туніс, Франція і США, - відзначають у Fitch. – Найбільший потенціал встановлення плавучих сонячних проектів мають США, де на даний момент технологія застосовується відносно повільно з урахуванням широкої доступності землі для встановлення СЕС».

Найбільша у США плавуча сонячна електростанція потужністю 4,4 МВт була встановлена у Нью-Джерсі у 2019 році.

Джерело
Вернуться назад