Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Українських школярів залишать без ковбас, сосисок і солодкої газованої води: МОЗ затвердило нові правила

Українських школярів залишать без ковбас, сосисок і солодкої газованої води: МОЗ затвердило нові правила


23-10-2020, 14:00
Українських школярів залишать без ковбас, сосисок і солодкої газованої води: МОЗ затвердило нові правила
Поки у 25% щоденних меню для дітей, складених у закладах загальної середньої освіти, виявлено порушення щодо виконання норм натурального харчування, Міністерство охорони здоров'я має намір заборонити реалізовувати у школах технологічно оброблені м'ясні та рибні страви, зокрема, ковбаси, сосиски і заморожені напівфабрикати.

Цей проєкт постанови, що містить нові норми і порядок організації харчування в навчальних закладах розроблений МОЗ, повідомив головний санлікар України Віктор Ляшко.

З слів головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, проєкт документа є кроком вперед в організації та пропаганді здорового харчування для українських дітей.

"Світова тенденція свідчить про те, що наші діти стали більше їсти шкідливої їжі й менше рухатися. Тому, необхідно зробити дитяче харчування різноманітним і корисним", — зазначає Ляшко.

Також вперше на законодавчому рівні буде врегульовано питання харчування дітей з особливими дієтичними потребами, такими як цукровий діабет, непереносимість глютену, лактози і т. П.

Крім того, школам буде заборонено закуповувати, реалізовувати і пропонувати дітям солодкі газовані напої, енергетичні напої і будь-які інші напої з вмістом доданих цукрів.

Прийняття нових норм і порядку організації харчування дозволить керівникам навчальних закладів та дитячих закладів оздоровлення вибрати ефективну модель організації харчування з урахуванням особливостей відповідної установи, зокрема, впроваджувати кейтеринг, шляхом здачі харчоблоку установи в оренду для організації харчування дітей.

Джерело
Вернуться назад