Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Україна готується до другої хвилі COVID-19: Зеленський дав нові доручення

Україна готується до другої хвилі COVID-19: Зеленський дав нові доручення


11-10-2020, 19:44
Україна готується до другої хвилі COVID-19: Зеленський дав нові доручення
Впродовж 7 – 9 жовтня в Україні фіксували понад 5 тисяч нових випадків коронавірусу за добу. Президент Володимир Зеленський дав низку доручень для протидії поширенню COVID-19

В Україні вибірково посилять карантин, а також збільшать штрафи за його недотримання. Про це на фейсбук-сторінці повідомив глава комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

Що доручив Зеленський

-Вищі навчальні заклади України тимчасово переведуть на дистанційне навчання.
-У школах осінні канікули мають розпочатися до 15 жовтня.
-У червоних та помаранчевих зонах запроваджують нові обмеження роботи закладів громадського харчування – ресторанів, клубів. Вони мають зачинятися о 22:00.
-МОЗ має збільшити запаси засобів індивідуального захисту та препаратів, які застосовують при лікуванні ускладнень коронавірусу.
-У Києві, Одесі та Маріуполі почнуть працювати інфекційні госпіталі у великих приміщеннях. До прикладу, у Палаці Спорту в столиці. Це на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі.
-Відомчі лікарні та заклади, які підпорядковані Медичній академії наук, теж мають готуватися до прийому хворих на СOVID-19.
Інтернів та студентів старших курсів медичних університетів залучать до роботи в інфекційних лікарнях. Відповідні законодавчі зміни набули чинності ще влітку.
-МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестувань за добу з 30 – 35 тисяч до 50 тисяч.
-До кінця місяця місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню.
Верховній Раді пропонують розглянути зміни до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення". Вони передбачають штраф 3400 – 5100 гривень для підприємців, які пропустили в громадське приміщення людей без захисних масок.
Вернуться назад