Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Профнастил - особливості та різновиди

Профнастил - особливості та різновиди


10-09-2020, 14:00
Профнастил - особливості та різновиди
Профлист або профнастил - це популярний будівельний матеріал, який використовується в побутовому і комерційному будівництві по всьому світу. Незважаючи на те, що на нашому ринку він отримав популярність відносно недавно, сам матеріал далеко не новий. Технологія гофрування металевих листів вперше була випробувана ще в 1820 році. З тих пір листове залізо змінили на рулонну сталь, а до хвилеподібною формою профілю додалася трапеція і прямокутник. Сьогодні процес виробництва профлистов повністю автоматизований, є широкий вибір між формою, розміром і навіть колірним оформленням.

Особливості виробництва


Щоб виготовити профнастил використовують спеціальні верстати, через які прокочується рулонна сталь для додавання йому необхідної форми. Примітно, що один і той же верстат можна використовувати для виготовлення різних марок матеріалу. Знімні вальці дозволяють отримати будь-яку бажану форму - трапеція, хвиля, прямокутник, а також регулювати висоту профілю. Тут можна купити профлист https://arsenal-center.com.ua/uk/profnastill/ вітчизняного виробництва.

Після профілюючого станка матеріал ріжуть на листи гільйотинними ножицями, наносять захисне покриття і сортують по упаковках.

Різновиди профлиста

Матеріал має дуже велику класифікацію. Існує величезна різноманітність форм, а також різний склад захисних покриттів, особливості декоративного оформлення. Але в залежності від цільового призначення листи ділять на три основні категорії:

• несучий (Н);
• стіновий (С);
• покрівельний (К).

Також деякі виробники пропонують різні типи універсального, спеціального та комбінованого листа, наприклад несучо-стіновий (НС), стельовий (П). Про призначення підкаже абревіатура маркування. Також по маркуванню можна зрозуміти, про яку висоту хвилі в міліметрах йдеться. Наприклад, ПК-35 - позначає профнастил покрівельний з висотою хвилі 35 мм.

Профнастил - особливості та різновиди

Варіанти захисного покриття

Сама по собі сталь піддається корозії, щоб захистити метал - його піддають різній обробці, доповнюють захисними покриттями. Найпростіший варіант - це оцинковка і алюцинк. Такі листи не відрізняються дуже довгим терміном служби, та й обійдуться набагато дешевше, ніж інші. Найбільш популярне захисне покриття - поліестер. Він може бути пофарбований практично в будь-який колір з матовим або глянсовим фінішем. Поліестер привертає також високою стійкістю до перепадів температур, деформації. Дорожче обійдеться захист з:

• акрилу;
• полівінілхлориду;
• пурала;
• полідіфторімонада.

Однак більш висока ціна не завжди говорить, що цей варіант найкращий. Кожне захисне покриття має свої слабкі і сильні сторони, тому вибирати його слід з урахуванням умов експлуатації. Наприклад, акрил досить крихкий, його легко пошкодити під час монтажу, до того ж чутливий до впливу ультрафіолету. Полівінілхлорид дуже пластичний, має хорошу товщину, і відмінно себе зарекомендував у несуче-стінових профлист, але він не підійде для південних регіонів, так як нестійкий до прямих сонячних променів.

Сфери застосування та переваги використання профнастилу

Спочатку профлисти використовувалися в якості покрівельного матеріалу. З появою на території країн СНД в 70-80 роки минулого століття вони склали гідну конкуренцію популярним на той момент шиферу та металевій блясі. Сьогодні профнастил застосовується також для облицювання фасадів, зведення несучих конструкцій, перекриттів і стель, а також для заборів. Серед основних переваг матеріалу фахівці і звичайні користувачі виділяють:

• довговічність;
• хороше поєднання ціни та якості;
• невелика вага, що полегшує будівельні процеси;
• простоту монтажу і як наслідок оперативність будівництва;
• стійкість до впливу зовнішнього середовища;
• естетичну привабливість.

Профлист може бути не тільки пофарбований в різні кольори, а й мати більш складне декоративне оформлення - тиснення, структуру, яка імітує інші матеріалу, фотодрук, в тому числі і 3D зображення.

Профнастил - особливості та різновиди

Додаткові комплектуючі та аксесуари

Монтаж профлистів досить простий, його легко здійснити, навіть не маючи будівельного досвіду. Однак дуже важливо використовувати якісні комплектуючі і аксесуари. Найкраще купувати все необхідне в одному місці, так як фахівці виробника зазвичай знають всі нюанси своєї продукції і підберуть оптимальний варіант додаткових елементів і витратних матеріалів. Крім самого профнастилу вам знадобитися утеплювач, плівка для гідроізоляції, герметик, саморізи зі спеціальним наконечником для свердління листів до 2 мм. Залежно від типу конструкції також використовуються: коньковие і торцеві планки, планки внутрішніх і зовнішніх кутів, ендови для стиків.

Вернуться назад