Закарпатський кореспондент > Останні новини / Технології > У Німеччині будують багатоквартирні будинки, які на 50% забезпечуються сонячною енергією

У Німеччині будують багатоквартирні будинки, які на 50% забезпечуються сонячною енергією


7-09-2020, 07:28
У Німеччині будують багатоквартирні будинки, які на 50% забезпечуються сонячною енергією
У німецькому місті Люббен, що знаходиться у федеральній землі Бранденбург, будують багатоквартирні будинки, які на 50% забезпечуються електроенергією встановлених на них сонячних станцій.

Проектувальником виступив Тімо Лойкефельд (Timo Leukefeld), пише ecotown.

Кожна з семиквартирних будівель оснащена фотоелектричною сонячною електростанцією потужністю 37,7 кВт і системою накопичення електричної енергії ємністю 73 кВт*год.
СЕС забезпечуватимуть більше половини всіх річних енергетичних витрат житлових будинків, включаючи опалення та гаряче водопостачання.

У будинках всі енергетичні витрати покриватимуться за допомогою електроенергії, а пристрої, які забезпечують тепло і гарячу воду є максимально простими. Будівлі будуть оснащені вентиляцією з рекуперацією тепла (теплообміном). Гарячу воду видаватимуть поквартирні водонагрівачі. "Інфрачервоні обігрівачі мають багато переваг: термін служби від 30 до 40 років, не вимагають обслуговування і значно скорочують інвестиційні витрати на опалення, - пояснює Тімо Лойкефельд. - Крім того, вони забезпечують приємне променисте тепло».

Розрахункова витрата електроенергії (без урахування опалення та ГВП) становить 19300 кВт*год на рік, по 2500 кВт*год на рік на квартиру. Разом сукупні річні енергетичні витрати будівлі: 35384 кВт*год.

За розрахунками сонячна електростанція буде безпосередньо покривати 51-56% цих витрат (обсяги вироблюваної електроенергії за рік можуть перевищувати енергоспоживання, але потрібно враховувати сезонність вироблення). Решту електроенергії постачатиме місцеве комунальне підприємство, і це буде «зелена електроенергія».

Оскільки сонячні електростанції будуть виробляти більше сонячної електроенергії, ніж споживають будівлі, автори проекту розглядають можливість організації каршерінга електромобілів або установки громадських зарядних станцій для використання цієї надлишкової електроенергії. "Згідно з розрахунками, цієї сонячної енергії буде достатньо, щоб на ній можна було проїхати 50000 кілометрів», - зауважує проектувальник.

"Це проста, надійна технологія, яка не потребує обслуговування, економить витрати жителів і скорочує викиди CO2 до мінімуму», — пояснює Тімо Лойкефельд.

Будівлі будуть підключені тільки до електричної мережі, каналізації, і до магістралі подачі холодної води. В результаті витрати на обслуговування інженерних систем будуть знижені до мінімуму.

Квартири у будівлях будуть здаватися в оренду. Перевагою проекту, виходячи з німецьких реалій, буде фіксована ставка оренди, що включає в себе всі комунальні витрати, в тому числі електроенергію.

У Німеччині будують багатоквартирні будинки, які на 50% забезпечуються сонячною енергією

Вернуться назад