Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини / ukrnet > Як заволодіти мозком споживача: поради від закарпатського експерта

Як заволодіти мозком споживача: поради від закарпатського експерта


5-09-2020, 13:20
Як заволодіти мозком споживача: поради від закарпатського експерта


Продовжуючи нашу бізнес-рубрику, сьогодні розповідаємо про мікромоменти в digital-маркетингу.

Докладніше на цю тему спілкуємося з відомою закарпатською бізнес-експерткою, очільницею Європейської консалтингової групи «Бізнес партнер» і Клініки сімейної стоматології в Ужгороді Іриною Риляк. Далі – пряма мова.

Що таке мікромоменти
У сучасному світі завдяки наявності ґаджетів покупці і клієнти приймають рішення швидше, ніж будь-коли - буквально враз. Точніше, в мікромомент. Обираючи рішення щодо покупки, ми більше не просиджуємо довгі години перед екраном ноутбука. Ми дістаємо смартфон і приймаємо обґрунтовані рішення, спілкуючись з колегами під час обіду або стоячи в черзі за ранковою кавою.

Хочу поділитися з вами, як знайти і застосовувати мікромоменти на користь вашого бізнесу.

Концепцію маркетингових мікромоментів у Google представили ще в 2015 році, але і в 2020-му про неї ще не все чули.

Насправді явище, може, й нове, але рішення лежить в площині азів маркетингу: знайте своїх клієнтів і розумійте їхні потреби.

"Хочу тут і зараз!" – звучить так, ніби це говорить дворічна дитина, але йдеться про сучасних покупців і клієнтів, дорослих чоловіків і жінок. Вони хочуть негайного задоволення своїх потреб і приймають рішення швидко. Причиною цього є широке використання смартфонів і діджиталізації.

Зосередимося на тому, як використовувати мікромоменти, котрі визначають майбутнє вашого бізнесу – не важливо, «живе» він офлайн чи онлайн, що особливо поширено в період карантину.

Як використовувати мікромоменти в digital-маркетингу
Мікромоменти виникають, коли люди рефлекторно, не роздумуючи звертаються до пристрою – все частіше до смартфону – для того, щоб чогось навчитися, щось зробити, відкрити, подивитися чи купити. Google характеризує їх як rich-intent («багаті на наміри»).

Завдяки потужним комп'ютерам, які споживачі носять у кишенях, очікування від брендів як ніколи високі. Компанія Google виділяє 4 переломних мікромоменти:
–«Я хочу знати» – коли людина досліджує питання або з'ясовує рішення проблеми, але не обов'язково з метою покупки;
–«Я хочу піти» – коли шукає якийсь місцевий бізнес або вирішує питання про покупку продукту в найближчому магазині;
–«Я хочу зробити» – коли потрібна допомога, аби виконати завдання, зробити дію чи спробувати щось нове;
–«Я хочу купити» – коли людина готова зробити покупку і потребує допомоги, аби вирішити, що купити або як.
Наприклад, людина взяла в руки мобільний і вводить у пошуковому рядку «бездротові навушники». Мікромоменти тут можуть бути такі:
– потенційний покупець тільки що купив новий телефон і тепер підбирає до нього сумісні аксесуари;
– він вирішив зайнятися бігом і припустив, що зручніше буде це робити в навушниках без проводів;
– він зайшов в магазин Apple з метою згаяти час, натрапив на привабливу рекламу EarPods і зацікавився, які ще є бренди і варіанти;
– (ну, і звичайно) він вирішив купити бездротові навушники і приступив до процесу вибору.

Мікромоментів у цій ситуації виникає набагато більше, ніж я назвала. Загалом людина зайшла в пошук і набрала «бездротові навушники».

Чому це має хвилювати маркетологів
Згідно з дослідженнями Google, багато споживачів не є прихильниками бренду. Так, 90% користувачів смартфонів не впевнені, який саме бренд вони хочуть купити, коли починають шукати інформацію в інтернеті.

Використовуючи мікромоменти, ви отримуєте шанс відбити клієнта у конкурентів. 1 з 3 користувачів смартфонів придбав свій гаджет у компанії, відмінній від тієї, де спочатку виникло бажання покупки. Усе завдяки інформації, наданій у той момент, коли її потребували.

Завдяки роботі з мікромоментамі ви підвищуєте впізнаваність бренду. Більше половини користувачів смартфонів дізналися про нову компанію або продукт, щось розшукуючи в своїх смартфонах.

Феномен мікромоментів виходить далеко за рамки використання мобільних телефонів. Він впливає на весь шлях споживача, який той пройде, використовуючи різні екрани, пристрої та канали. Узяти хоча б поведінку покупців у роздрібних магазинах: трафік знизився, але покупці витрачають більше, коли все-таки приходять. Це відбувається тому, що вони вивчили питання і прийняли рішення перш ніж зайти в магазин.

На рівні концепції використовувати мікромоменти потрібно так:
Бути в моменті – передбачати мікромоменти для своєї цільової аудиторії, опинятися поруч, коли потрібно, і всіляко допомагати (зокрема без наміру продати негайно).
Бути корисними – створювати для цільової аудиторії цифровий досвід, який відповідає її потребам у моменті. Швидко давати покупцям відповіді, які вони шукають.
Бути пильними – створювати «безшовний» споживчий досвід на всіх екранах і в усіх каналах інформації, при цьому вимірювати сукупний результат.
Якщо у вас серйозний бренд і підхід до справи, швидше за все, всі ваші маркетингові зусилля зосереджені на різних етапах воронки продажів. І ви забезпечуєте покупців відповідним контентом на кожній стадії усвідомлення, розгляду і прийняття рішення. Ось тільки лінійна концепція воронки скоро стане «динозавром».
На тлі зростання залежності від смартфонів шлях покупця ділиться на сотні мікромоментів, кожен з яких відбувається в реальному часі і управляється намірами. І кожен – це критична можливість для брендів вплинути на рішення покупців та сформувати їх переваги.

Маєте додаткові питання, чи бажаєте проконсультуватися стосовно власної справи? Спеціалісти Європейської консалтингової групи «Бізнес партнер» завжди готові допомогти, особливо у цей важкий для усіх період.

Телефонуйте: 066 393 2555, або пишіть на нашу сторінку у ФБ.

Вернуться назад