Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Разумков підписав закон про збільшення "мінімалки"

Разумков підписав закон про збільшення "мінімалки"


29-08-2020, 18:01
Разумков підписав закон про збільшення "мінімалки"

Дмитро Разумков підписав закон, за яким мінімальна зарплата становитиме 5 тисяч гривень. Тепер документ передали на підпис Володимиру Зеленському.

Інформацію про те, що спікер Верховної Ради підписав закон про збільшення "мінімалки", опублікували на сайті парламенту.

Там зазначено, що 29 серпня закон повернули з підписом Разумкова. Документ передали на підпис Зеленському.

Нагадаємо, раніше за документ проголосувала Рада. Рада проголосувала за підвищення мінімалки до 5 тисяч гривень з 1 вересня: деталі

Зверніть увагу! Закон визначає підвищення мінімальної заробітної плати та встановлення її з 1 вересня на рівні 5 тисяч гривень, тобто на 5,86% або 277 гривень більше, ніж було раніше. Крім того, Зеленський сподівається на ще два етапи збільшення мінімальної зарплати.

За що хвалять та критикують закон
У Мінфіні запевняють, що завдяки збільшенню мінімальної зарплати у 2020 році близько 1,7 мільярда гривень додатково отримає Пенсійний фонд. Ще 1,2 мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб розподіляться між місцевими бюджетами і держбюджетом.
Сергій Марченко додав, що законопроєктом передбачено збільшення видатків на 4 мільярди гривень завдяки економії видатків на обслуговування держборгу в сумі 3,5 мільярда гривень.

Прем'єр Денис Шмигаль запевнив, що економіка не отримає надмірного інфляційного тиску через підвищення мінімальної зарплати.

Натомість заступник профільного комітету Ради Ярослав Железняк з фракції "Голос" вважає, що підвищення мінімальної зарплати негативно вплине на збільшення податків і зборів.

За словами депутата, одразу зросте єдиний податок майже на 260 гривень на місяць, єдиний соціальний внесок збільшиться на 60 гривень на початку і на 400 гривень на місяць через рік. Також зросте податок на нерухомість, туристичний і військовий збори.

Джерело


Вернуться назад