Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > 28 серпня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та день Ангела

28 серпня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та день Ангела


28-08-2020, 07:30
28 серпня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та день Ангела

День Ангела святкують: Василь, Матвій, Олександр, Семен, Федір та Марія.

Який день
Сьогодні, 28 серпня 2020 року, святкують День молоді в Північній Кореї, у Мексиці -  Національний день бабусь і дідусів, також Національний день вишневих слойок і Національний день червоного вина святкують у США.

28 серпня у Тернополі святкують День міста.

Яке православне свято
За церковним календарем 28 серпня Успіння Пресвятої Богородиці. Саме сьогодні завершується 14-денний піст, який розпочався на Маковея.

Свято має подвійний зміст: людська скорбота поєднується з упевненістю в тому, що смерті як знищення і небуття не існує.

Успіння належить до найдавніших Богородичних свят, яке з’явилось в Єрусалимі одразу після Вселенського Собору в Ефесі (431 рік). У VI сторіччі це свято отримує свою теперішню назву – Успіння Пресвятої Богородиці.

В Україні свято набуло особливого вшанування. Три лаври України: Києво-Печерська, Почаївська, Святогірська – присвячені цьому святу. Також Успінню Божої Матері в Україні присвячена велика кількість храмів.

Згідно з церковним переданням, в день, коли Богоматір мала відійти у вічність, апостоли залишили місця своєї проповіді та дивним чином зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа. 

Апостоли поховали тіло Божої Матері, згідно з її бажанням у Гефсиманському саду – в печері, де спочивали тіла її батьків і праведного Йосифа.

Які традиції на свято 
Сьогодні віряни йдуть до церкви, щоб вшанувати пам'ять про Пресвяту Богородицю, і моляться біля ікони. Ще однією традицією у наших предків було на Успіння займатися засоленням на зиму капусти, огірків, помідорів та інших овочів.

Іменини
День ангела святкують: Василь, Матвій, Олександр, Семен, Федір та Марія.

Що не можна робити
Не можна лаятися
Не можна брати гострі предмети
Не можна ходити без взуття
Жінкам не можна фізично працювати
Не можна одягати старий одяг
Не можна стригти волосся
Не можна шити

Що можна робити 28 серпня
Сьогодні треба відвідати богослужіння та помолитися божій матері.
Від сьогодні починали прибирати картоплю з полів.

Що сталося у цей день 
1850 — у Веймарі відбулася прем'єра опери Ріхарда Вагнера "Лоенгрін".
1921 — у Києві розстріляні 47 членів ЦУПКому (Центрального Українського Повстанського Комітету), серед яких були Іван Андрух, співзасновник УВО, та поет-військовик Григорій Чупринка.
1924 — Серпневий виступ грузинів проти радянської влади.
1937 — в Японській імперії була заснована компанія "Toyota".
1946 — США скористались правом вето на вступ до ООН таких країн, як Монгольська Народна Республіка та Народна Соціалістична Республіка Албанія. США підтримала Велика Британія.
1963 — біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні зібралися 200 тисяч учасників маршу протесту проти расової сегрегації та дискримінації. Перед ними зі своєю знаменитою промовою "В мене є мрія" виступив борець за громадянські права темношкірих громадян Америки Мартін Лютер Кінг.
1996 — після 15 років подружнього життя і 4 років життя нарізно лондонський суд офіційно розлучив британського принца Чарльза і принцесу Діану.
1999 — в столиці Малайзії Куала-Лумпурі відкрилася найвища на той час споруда — дві 88-поверхові башти-близнючки торгово-ділового центру "Петронас Тауер" заввишки 452 метри кожна. Загальна площа комплексу — близько мільйона квадратних метрів. Одну з башт займає штаб-квартира нафтової компанії Petronas, іншу — офіси її партнерів та інших транснаціональних корпорацій.

Народні прикмети на 28 серпня
Якщо дощить у цей день, то вся осінь буде дощовою.
Якщо на небі з'явилась веселка, то буде тепла осінь.
Багато павутиння – прикмета до того, що зима буде морозною і малосніжною.
Якщо до Успіння землю розорати, то можна встигнути ще одну копицю потиснути.
Гарна погода – Бабине літо буде прохолодним.
Якщо сьогодні сонячна погода, то бабине літо швидко мине.

Джерело
Вернуться назад