Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > В яких випадках поліцейський має право вилучити посвідчення водія

В яких випадках поліцейський має право вилучити посвідчення водія


24-08-2020, 17:15
В яких випадках поліцейський має право вилучити посвідчення водія
Єдиною підставою для тимчасового вилучення посвідчення водія є вчинення адміністративного правопорушення, за яке може бути накладено адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом.

Така норма діє відповідно до пункту 3 Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення.

Отже, якщо особа не є винною у скоєнні такого правопорушення, то вилучати у неї посвідчення водія поліцейський не має права.

Як здійснюються вилучення посвідчення водія та його повернення:

- про тимчасове вилучення посвідчення водія поліцейський має зробити запис у протоколі про адміністративне правопорушення;
- посвідчення водія вилучається до набрання чинності постановою суду у справі про адміністративне правопорушення;
- вилучене посвідчення водія протягом трьох діб передається на зберігання до відповідного територіального органу МВС (Нацполіції). А у разі вчинення особою, якій уже видано тимчасовий дозвіл на право керування ТЗ, повторного адміністративного правопорушення, за яке передбачено позбавлення такого права, новий дозвіл їй видається лише після закінчення строку дії попереднього, але на строк не більш як три місяці з дати вчинення такого правопорушення.

Звертається увага також на те, що тимчасове вилучення водійського посвідчення є правом працівника поліції, а не обов’язком.

Якщо протягом тримісячного строку суд не розглянув справу чи не виніс рішення про позбавлення водія права керування авто, він має звернутися до офісу поліції із заявою щодо повернення документа.

Щоб отримати назад свої права, потрібно надати:

- тимчасовий дозвіл на право керування автомобілем;
- копію судової постанови;
- копію квитанції про оплату штрафу;
- якщо суд прийняв рішення про накладання адміністративного арешту, необхідно також надати довідку про відбуття арешту.

Джерело
Вернуться назад