Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Що треба знати про зубні імпланти: корисні поради від ужгородського лікаря

Що треба знати про зубні імпланти: корисні поради від ужгородського лікаря


16-08-2020, 20:33
Що треба знати про зубні імпланти: корисні поради від ужгородського лікаря


Незважаючи на те, що імплантація зубів успішно застосовується вже кілька десятиліть, у пацієнтів виникає багато запитань: наскільки це боляче, які протипоказання та ускладнення можуть бути, строк служби зубних імплантів?

На ці та інші запитання відповідає імплантолог Ужгородської Клініки сімейної стоматології лікар з багаторічним стажем Роман Герета.

Що треба знати про зубні імпланти: корисні поради від ужгородського лікаря


Що таке зубний імплант?

Це штучний корінь, що застосовується для заміни втраченого або видаленого зуба.
Навіщо використовують зубні імпланти?
Мета імплантології не тільки в тому, щоб відновити функції, відчуття комфорту, анатомії обличчя, але і в тому, щоб повернути людині привабливість і здоров'я.
Імплантація - це метод імплантації штучного кореня (імплантату) у верхню або нижню щелепу. Імплантати використовуються як опори, на які фіксуються або коронки (повноцінно замінюють втрачені зуби), або знімні або незнімні зубні протези.

Чим відрізняються імпланти від зубних протезів? Які переваги імплантації?
Імплантати дозволяють заміщати дефекти зубного ряду без обточування сусідніх зубів, ними можна заміщувати дефекти зубного ряду будь-якої протяжності й локалізації, дають можливість протезування повністю беззубої щелепи більш зручними незнімними конструкціями, а знімний протез з опорою на імплантати буде набагато краще триматися, і забезпечить кращу функцію в порівнянні зі звичайним знімним протезом .
Це дає нашим пацієнтам набагато більше впевненості в собі. Підвищення ефективності процесу жування веде за собою покращення роботи шлунково-кишкового тракту. Наслідок - оздоровлення організму. Знімний протез з опорою на імпланти має набагато менші границі, отже до нього набагато легше звикнути, і він практично не відчувається як чужорідне тіло в роті.

Сучасний рівень розвитку стоматології дозволяє в деяких випадках встановлювати імплантат відразу після видалення зуба і практично відразу виготовляти коронку на нього.

Відсутність зубів – така велика проблема?

Багатьом здається, що брак одного-двох зубів, розташованих в задній частині щелепи, не є проблемою, яку потрібно вирішувати. На жаль, це не так. Насправді, відсутність хоча б одного зуба може привести до розвитку безлічі порушень в цілому зубному ряді. Як правило, зуби поступово починаються зміщуватися, збільшуються міжзубні щілини, в яких постійно затримується їжа. Так істотно зростає ймовірність розвитку карієсу і пов’язаних з ним патологічних станів зуба і ротової порожнини.

Ситуація погіршується, якщо в зубному ряду не вистачає кількох зубів. Це може призвести до зміни рис обличчя. Тому відсутність хоча б одного зуба є вже показанням до імплантації.

Як проходить процес імплантації?

Як і перед будь-яким іншим лікуванням, процесу імплантації зубів передує ретельна діагностика. Спочатку лікар збирає загальномедичний та стоматологічний анамнез. Необхідно проведення рентгенологічного обстеження, огляд тканин порожнини рота, проведення оцінки щільності кістки, гігієни ротової порожнини та ряду інших параметрів.

А скільки всього етапів у процесі імплантації зубів?
Першим етапом імплантації зубів є хірургічна операція, метою якої є впровадження штучного зуба (імплантату) в кістку щелепи.
При виконанні хірургічної операції в кістці щелепи утворюється своєрідне ложе, куди вкручують імплантат. Цю роботу лікар виконує дуже акуратно, внаслідок чого процедура виявляється мінімально травматичною для пацієнта. Варто відзначити, що дана хірургічна маніпуляція набагато менш травматична, ніж видалення зубів мудрості. Після того, як імплантат буде встановлений в кістку, він повністю покривається слизовою оболонкою, що виключає його контакт з порожниною рота.
Період загоєння триває, як правило, протягом 3-6 місяців. Даний процес називається остеоінтеграцією.
На другому етапі імплантації зубів виконується мікрооперація, при якій відбувається прикручування спеціальної голівки (формувача ясен) в імплантат. Через деякий час (зазвичай, кілька днів) формувач ясен видаляють, і замість нього ставиться титановий абатмент — частина конструкції, яка виконує роль опори для майбутньої коронки або протеза.
Через 1-2 тижні після встановлення абатменту приступають до виготовлення зубного протеза.
Третій етап імплантації зубів називається ортопедичним. На цьому етапі виготовляється зубна коронка на підставі зліпків з зубного ряду (зліпок знімається після установки абатменту). Коронка виготовляється відповідно до кольору зубів пацієнта.

Всі ці операції відбуваються під анестезією?
Як правило, процес імплантації зубів проходить під місцевою анестезією, проте в деяких випадках також застосовується і загальне знеболювання.

При місцевому знеболюванні часто застосовуються такі препарати, як ультракаїн, лідокаїн і в дуже рідкісних випадках — новокаїн.

Для того, щоб пацієнт навіть не відчув уколу анестетика, лікар може докласти тампон зі знеболюючим засобом на ясна .

Ускладнення від анестезії бувають досить рідко. У деяких випадках можлива алергічна реакція, а також деякі реакції, пов’язані зі страхом перед уколами.

Чи порадили б ви своїм друзям імпланти?
Однозначно. Дентальна імплантація - це метод лікування, який дозволяє відновити повноцінну функцію та естетику втрачених зубів, а відповідно і покращити життя!
Вернуться назад