Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Виклик "швидкої". Що зміниться у 2021 році

Виклик "швидкої". Що зміниться у 2021 році


31-07-2020, 17:34
Виклик "швидкої". Що зміниться у 2021 році

В Україні з 2021 року планують поділити виклики екстреної медичної допомоги на 4 типи: критичний, екстрений, невідкладний і непрофільний. Крім того, час доїзду "швидкої" у цих категоріях буде різним. У МОЗ вже представили детальний план.

Про план реформи екстреної медичної допомоги розповів очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу, пише 24 канал.

Категорії екстреної допомоги
Степанов анонсував поділ викликів "швидкої" на 4 категорії: критичний, екстрений, невідкладний і непрофільний.

Максим Степанов: “Хочу сказати, що це ні в якому разі не говорить, що вам не буде надана медична допомога. Вона буде надана. Ми розуміємо, що інколи є виклики, які не потребують 10-хвилинного приїзду, бо не йдеться про критичний стан або невідкладний ”.

Та додав, що інколи є виклики, які не потребують 10-хвилинного приїзду, бо не йдеться про критичний стан або невідкладний.

МОЗ планує підвищити працівникам "швидкої" зарплату.
Так, у МОЗ вважають, що зарплата у водія, який є екстреним медичним техніком, повинна бути від 10 до 12 тисяч гривень. Диспетчера – від 11 до 13 тисяч гривень. У фельдшера – від 13 до 16 тисяч гривень, лікаря – від 20 до 22 тисяч гривень.

Нагадаємо, Кабмін збільшив фінансування екстреної медичної допомоги на 40% до кінця 2020 року, але медики досі не отримали цих грошей. МОЗ звинуватило у цьому Національну службу здоров'я, але у НСЗУ кажуть, що це маніпуляція, адже для того, аби здійснити виплати необхідне затвердження бюджетної програми тим же МОЗ та Мінфіном.

Як працюватиме швидка - ілюстрація 24 каналу:


Виклик "швидкої". Що зміниться у 2021 році


Маршрутизація пацієнтів – чому це важливо
Крім цього, МОЗ перегляне та змінить систему маршрутизації пацієнтів, тобто у який саме медзаклад мають направляти пацієнта у критичному стані, аби людина, яка потребує наприклад якісної допомоги через інсульт, отримала її якнайшвидше, адже не усі лікарні мають для цього відповідні ресурси.

За словами Степанова, у 2021 році послуги екстреної медичної допомоги та її фінансування має бути на рівні 15,9 млрд грн.

Джерело
Вернуться назад