Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Україні потрібно 20 років зростання, щоб досягти рівня Польщі, – представник МВФ

Україні потрібно 20 років зростання, щоб досягти рівня Польщі, – представник МВФ


19-02-2020, 18:00 Для того, щоб досягти нинішнього рівня Польщі, Україні потрібно стабільно розвиватися протягом 20 років. Водночас темпи зростання в середньому повинні становити 6%. Бо часткові реформи і зростання в 4% вирішать це завдання лише наполовину.

Україні потрібно 20 років зростання, щоб досягти рівня Польщі, – представник МВФ

Про перспективи розвитку України повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, пише "Інтерфакс-Україна".

Це довгостроковий проєкт, неможливо завершити реформи протягом декількох років. Україна повинна підтримувати розвиток 20 років, щоб хоча б наздогнати сусідів, – заявив Люнгман.
За його словами, структурні реформи забезпечать інвестиції в економіку України та підвищать продуктивність. Мова йде про досягнення рівня ВВП на душу населення майже в 30 тисяч доларів.

Він нагадав, що Україна потрапила до 18 країн світу, економіки яких скоротилися за 1990 – 2017 роки. Середній показник України – "мінус" 0,2% щорічно. Міжнародна організація праці прогнозує скорочення працездатного населення України на 1,2% щорічно, аж до 2030 року.

За словами представника МВФ, за таких показників і без реформ темпи зростання в Україні не перевищуватимуть 2,5% в рік.

Люнгман назвав галузі, в яких Україна відстає від країн Європи:

- судова система і верховенство права (рівень корупції, захисту прав власності);
- товарні ринки (рівень конкуренції та регулювання);
- фінансовий сектор (доступ до фінансування, стійкість банків);
- торгівля і відкритість (тарифи й нетарифні бар'єри).

Представник МВФ також окреслив три сценарії можливого розвитку України:

- перший – повне реформування (подолання зазначеного вище відставання, ринок землі без обмежень) і зростання ВВП 6% щорічно. За таких умов населення стане багатшим на 60% через 20 років. А досягти рівня нинішньої Польщі зможе приблизно у 2038 році.
- другий – часткові реформи (збереження розриву в судовій системі й ринок землі з обмеженнями) і зростання на 4%. Це зробить населення найбагатшим на 20%.
- третій – призупинення реформ (без ринку землі) і зростання темпами до 1,5%. У цьому випадку населення через 20 років збідніє на 20%.
На його думку, наразі темп реформ в Україні свідчить про те, що вона перебуває між другим і третім варіантом.

Джерело

Вернуться назад