Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Парфуми: які бувають?

Парфуми: які бувають?


16-01-2020, 12:14
Парфуми: які бувають?
Тільки необізнана людина думає, що жіночий парфюм відрізняється тільки назвою, ціною і оформленням. Різниця глибше: це і концентрація масел, і складність складу, і рідкість компонентів. Парфумери дотримуються поділу на групи, заснованого на хімічному складі продукту.

Типи парфумів


Виділяють:

• одеколон;
• туалетну воду;
• духи.

Належність до категорії вказана на флаконі.

Шифри та позначення


Eau Fraiche - проста композиція, що не вражає стійкістю. В її складі не більше 3% ефірних компонентів. Основна частка - вода. На шкірі запах зберігається менше години.

Одеколон - термін, яким раніше позначали всі духи. Зараз використовується для чоловічих запахів. Вміст масел - 2-4%. Популярні фруктові, світлі запахи. Стійкість - до 2 годин.

Туалетна вода - найпопулярніший варіант. Зміст натуральних інгредієнтів - до 15%. Загальна тривалість - 3 години.

Духи - ароматичний продукт, що складається з ефірних молекул на 15-20%. Розділяється на чоловічі, жіночі, універсальні букети. Зберігається на шкірі до 8 годин. Такі, майже всі духи Ів Сен Лоран.

Парфуми - термін, утворений від латинського словосполучення «крізь дим». Цей тип коштує дорожче інших, відрізняється високою концентрацією натуральних інгредієнтів. Нагадує духи, але звучить багатше, густіше. Зміст ефірних масел досягає 30%. Стійкість - добу і більше.

Ноти та тривалість


В середньому тривалість звучання букета:

• цитрусового - до 6 годин;
• квіткового - до 8 годин;
• амбрового - більше 8 годин.

До найстійкіших відносяться мускусні.

Загальна тривалість звучання нот визначається кліматом. У холодний сезон запах зберігається довше, влітку швидко пропадає. Стійкість залежить від особливостей тіла, хімічного складу шкіри.

Популярні ноти


Найвідоміші - квіткові. Включають аромати гвоздики, троянди, жасмину. Підходять будь-якого сезону, дарують гарний настрій, створюють романтичний образ.

Орієнтальні - модні композиції з ваніллю, мускусом, спеціями, сандалом. Вони загадкові, символізують пристрасть, доречні в урочистій обстановці. Цінуються любителями таємничості.

Океанічні - свіжі, прохолодні запахи, що нагадують ранковий морський вітерець. Аромати чисті, світлі; використовують на кожен день.

Деревні затребувані в чоловічих парфумах. Вони включають сандал, кедр, пачулі. Це суворі, але теплі запахи.

Рослинні - композиції, що нагадують скошену траву і первоцвіти. Вони будуються на лаванді, ялівці, гіацинті. Доречні влітку, зі світлим одягом.

Шипрові - прохолодні, свіжі, стильні ноти. Відмінно вписуються в елегантний образ впевненої в собі людини. Парфумери радять носити їх в холодний сезон.

Альдегідні - синтетичні, що не мають природних аналогів букети. Вони інтенсивні, незвичайні. Доречні восени, взимку. Створюють ніжний, романтичний образ.

Цитрусові - свіжі легкі запахи. Використовуються влітку, частіше - в жіночому іміджі.

Фруктові - композиції, що включають грушу, ананас, персик. Вони підходять молоді, доречні в будь-яку погоду.

Шкіряні - чоловічі ноти, що нагадують дим, тютюн, обпалене дерево. Вони включають смолу, ялівець, березу.

Парфуми: які бувають?

Вернуться назад