Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Гори, що читають: на Закарпатті пройде літературник з нагоди Міжнародного дня гір

Гори, що читають: на Закарпатті пройде літературник з нагоди Міжнародного дня гір


10-12-2019, 14:30 Участь у заході візьмуть відомі письменники, як-от Мирослав Дочинець, Михалой Трайста, письменниця-карпатознавець Марія Чумарна та Олександр Гаврош.

Гори, що читають: на Закарпатті пройде літературник з нагоди Міжнародного дня гір

Учасники зберуться в бібліотеці палацу Шенборнів для того аби обговорити значення та вплив Карпатської літератури на сталий цивілізаційний розвиток Карпатського регіону у глобальному вимірі. Вперше письменники зустрінуться у форматі дискусійної панелі та разом зі свідомими управлінцями краю, профільними громадськими об'єднаннями матимуть можливість обговорити та оцінити значення Карпатської літератури для розвитку людства.

Захід літературної тематики до Дня гір було вперше ініційовано Альпійською конвенцією 2015 року. Центр сталого туризму українських Карпат вирішив наслідувати успішну практику європейців та приєднатись до ініціативи. "Ми віримо, що "Читаючі гори" стане гарною традицією для України та способом об'єднати людей, які люблять книги та гори, незважаючи на те, що вони фізично можуть бути віддалені один від одного. Фестиваль заохочує обговорювати культурні відмінності та схожість Карпатського регіону і водночас пов'язує гори та культуру (стале та мінливе)", - зазначає керівник проєкту "Забезпечення розвитку сталого туризму українських Карпат" Євген Забарило.

Захід ініційовано Агенцією регіонального розвитку Закарпатської області та письменником Мирославом Дочинцем в рамках проекту "Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах". Літературний вечір відбудеться 11 грудня у Бібліотеці палацу Шенборнів (санаторій "Карпати"), с.Карпати, Україна.

Джерело
Вернуться назад