Закарпатський кореспондент > Культура / Останні новини / ukrnet > На Рахівщині навчатимуть традиційного гуцульського вовноткацтва

На Рахівщині навчатимуть традиційного гуцульського вовноткацтва


23-08-2019, 07:30
На Рахівщині навчатимуть традиційного гуцульського вовноткацтва
23 серпня у закарпатському селі Розтоки на Рахівщині відбудеться майстер-клас з традиційного гуцульського вовноткацтва, яке є об'єктом обласного реєстру нематеріальної культурної спадщини.

Навчатиме всіх охочих майстер Микола Кокіш, пише Укрінформ з посиланням на Рахівську райдержадміністраціяю.

Зазначається, що майстер успадкував знання багатьох поколінь гуцулів Богданської долини. Він досконало володіє технологією переробки вовни, виготовляє із неї різноманітні унікальні вироби. В його творчому доробку – ліжники, килими, скатертини, рушники, окрайки, запаски, баюри, снурки, волоки, верети тощо.

Традиція гуцульського ткацтва, яку майстер зберігає і примножує, увійшла до обласного реєстру нематеріальної культурної спадщини.

Захід відбудеться в межах реалізації грантового проєкту за підтримки Українського культурного фонду, який втілює комунальний заклад "Обласний організаційно-методичний центр культури" Закарпатської обласної ради.

Стартує майстер-клас об 11 годині.

Мета майстерні – популяризація та відновлення традиції вовноткацтва, передача досвіду молодому поколінню, поширення інформації про це ремесло.

На Рахівщині навчатимуть традиційного гуцульського вовноткацтва


Вернуться назад