Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Копи розповіли про прийоми "домушників": мітки і світло у вікні

Копи розповіли про прийоми "домушників": мітки і світло у вікні


29-07-2019, 17:30
Копи розповіли про прийоми "домушників": мітки і світло у вікні
Квартирні злодії обчищають по шість квартир в день, а в мережі можна купити відмичку за 500 гривень

Вирушаючи в довгоочікувану відпустку, багато харків'ян побоюються, залишаючи житло без нагляду. На поширену думку, літо – гаряча пора не тільки для туристичних агентів, але і для любителів легкої наживи.

Однак в поліції говорять: що квартирні злодії не знають відпочинку і активно орудують круглий рік. За статистикою, щодня злодії обчищають в Харкові в середньому по шість квартир, влітку цей показник збільшився незначно, досягнувши позначки в сім крадіжок. З початку року по 18 липня в Харківській області зафіксували тисячі двісті сорок одну крадіжку в квартирах і приватних будинках, з них влітку – 339.

За словами заступника начальника Управління карного розшуку ГУ НП в Харківській області Богдана Киричука, зловмисники можуть потрапити в чужу квартиру декількома способами: віджавши пластикове вікно за допомогою двох викруток або підібравши ключ і розкривши замок.

"Люди підбирають ключ за допомогою відмичок, без злому замка. Відмички офіційно продаються в інтернеті. Злом секретної частини замку здійснюється за допомогою пристосування з твердого металу, яке заганяється в замкову щілину і шляхом провертання зламується замок", – пояснив поліцейський.

Дійсно, в мережі купити відмички для замків різної складності можна за 500-10 000 грн. Іноді домушники вибирають зовсім вандальський спосіб проникнення до квартири, озброюючись ломом. Орудують в Харкові і так звані "ручечника".

"Такі злодії користуються людською недбалістю. Зловмисник в нічний час піднімається на верхній поверх багатоквартирного будинку і, спускаючись, перевіряє, хто на ніч не закрив вхідні двері. Часто забувають це зробити діти або люди похилого віку. Якщо двері відчинені, злодій забирає з передпокою, де люди залишають сумки, все цінне", – розповів Киричук.

Нещодавно в соцмережі харків'яни обговорювали мітки на дверях квартир, проте в поліції відзначають, що мітки – необов'язковий елемент злочинів.

"Є денні злодії, які ходять на злочин, як на роботу. Йдуть по під'їзду і вираховують, кого немає вдома: десь вухо до дверей прикладуть, десь подзвонять, щоб перевірити, чи вдома господарі. Знайшовши підходящий об'єкт, заліплюють жуйкою вічка сусідських дверей і орудують. А є нічні, які приїжджають до будинку ввечері, сідають у дворі і спостерігають за вікнами, де не з'явилося світло. І в три-чотири години ночі, коли настає найміцніший сон, проникають до квартири. В цьому випадку можуть попередньо поставити днем ​​мітку. Якщо вночі мітка на місці, значить двері не відкривали, і вдома порожньо", – пояснив поліцейський.

А ось забирають злодії не тільки цінності, зазіхнути можуть навіть на ношене взуття і парфуми.

"Є злодії висококваліфіковані і поважають себе – крім золота і грошей, нічого не беруть. Хто простіший, не гребує нічим, беруть і техніку, і посуд, і велосипеди, і косметику", – зазначив Киричук. А ось покарати домушників іноді заважають прогалини в законах. "Коли ми ловимо злодія на гарячому, йому обирають запобіжний захід з можливістю внесення застави. І ці суми для них посильні. У нас є фігурант, якого з минулого року ми ловили тричі за вчинення квартирних крадіжок, і він весь час виходив під заставу, поки справа тягнеться роками в суді", – пояснив Богдан Киричук.

ДЛЯ БЕЗПЕКИ: ДАТЧИКИ І СУСІДИ

Перш, ніж піти на роботу або вирушити в подорож, переконайтеся, що замки спрацювали і двері надійно замкнені. Квартири на перших поверхах багатоповерхівок, копи радять додатково захищати гратами на вікнах. А для безпеки – встановлювати сигналізацію.

"У квартирах можна встановити датчики руху або розбиття скла, сейфи забезпечують вібродатчиком, який спрацьовує, коли сховище намагаються підняти або просвердлити. Є магнітно-контактні стрічки на двері і вікна", – розповіли нам в одній з охоронних компаній.

Завдяки технологіям стежити за недоторканністю нерухомості можна за допомогою мобільних додатків. А ось фото з відпустки в соцмережах, всупереч поширеній думці, може нашкодити лише публічній людині, переміщення звичайних громадян злодії не відстежують. Однак не зайвим буде попросити сусідів включати вечорами світло в квартирі під час вашої відсутності.

Джерело
Вернуться назад