Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини / ukrnet > Закарпаття в п'ятірці регіонів із завищеними цінами на закупівлю товарів

Закарпаття в п'ятірці регіонів із завищеними цінами на закупівлю товарів


24-06-2019, 08:10
Закарпаття в п'ятірці регіонів із завищеними цінами на закупівлю товарів
Закарпаття ввійшло до топ-5 регіонів із завищеними цінами на закупівлю товарів. Наприклад відбувається систематичне завищення цін на борошно, сік, молоко, картоплю, цукор.

Згідно із результатами дослідження аналітиків системи для перевірки контрагентів YouControl, до топ-5 регіонів, де “хронічно” завищені ціни на закупівлі конкурентних товарів, потрапили Донецька, Закарпатська, Луганська, Одеська та Харківська області, - пише Телеканал Sirius.

Закарпаття в п'ятірці регіонів із завищеними цінами на закупівлю товарів


За понад 4 роки роботи системи ProZorro українські держзамовники оголосили 3,3 млн закупівель. Їхня планова сума станом на 18 червня складала 2,5 трлн грн, а завдяки відкритості процедур вдалося зекономити, за даними bi.prozorro, 84,5 млрд грн державних грошей. Однак середня конкуренція в системі наразі ледве досягає 2,3 пропозиції на торги, а ціни в деяких тендерах в результаті виявляються завищеними, навіть порівняно з ринковими.

Та не низькою конкуренцією єдиною. Ще один “біль” закупівель, що впливає і на підсумкову вартість товарів чи послуг, – їхнє неякісне проведення. Це встановлення одразу невиправдано високої ціни чи “домовленості” з конкретним постачальником. Має місце й свідомий саботаж закупівель зі сторони замовника як незгода із роботою через систему ProZorro. Результат – деякі області мають “хронічно” високі ціни в держторгах.

Наприклад відбувається систематичне завищення цін у Закарпатській області на борошно, сік, молоко, картоплю, цукор;

“Регіони-лідери за хронічно завищеними тендерними цінами – Закарпатська, Донецька та Луганська області. Вони виділяються серед решти майже по кожній групі досліджуваних товарів. Серед об’єктивних причин такої ситуації може бути периферійне та ізольоване географічне положення, а відтак вищі витрати на транспортування продукції. Це накладається на відсутність виробничих потужностей, зокрема, на неокупованих територіях Донбасу та в Закарпатському регіоні”, – пояснив Роман Корнилюк, кандидат економічних наук, фінансовий аналітик YouControl.

Вернуться назад