Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Великодня закарпатська грудка: рецепт приготування

Великодня закарпатська грудка: рецепт приготування


26-04-2019, 20:34
Великодня закарпатська грудка: рецепт приготування
Закарпатська кухня має чимало притаманних страв. Особливо великодніх!

Пасхальна грудка – одна із тих страв, з якою асоціюється Великдень. Солодка або підсолена вона є в кожному кошику. І робити її дуже просто, а підключивши трохи фантазію і додавши трошки спецій, можна зробити просто шедевр.

Особисто у нас вдома грудку завжди роблять солодкою. Однак я знаю чимало родин, де від солодкої в захваті тільки діти, тож господині роблять її соленою, додаючи спеції і трави. Рецепт в обох випадках один і той самий, а якою вона буде залежить тільки від того, що оберете ви: цукор чи сіль з паприкою і зеленню.

Далі читайте, як приготувати традиційну солодку закарпатську грудку. Для середнього розміру нам потрібно: 1 літр молока, 10 яєць, 8 ложок цукру, пакетик ванільного цукру. Краще за все або молоко і яйця були домашніми, так грудка вийде смачнішою і жовтішою. Якщо купуєте магазинну продукцію – не біда. З хорошими намірами усе вдасться, головне, аби яйця були свіжими а молоко максимальної жирності і не ультра пастеризоване, а звичайне з терміном зберігання у кілька діб. Ще нам знадобиться відріз марлі розміром з квадратний метр.

Спочатку молоко треба довести до кипіння і вимкнути. Далі яйця миємо і вибиваємо у мисочку. Додаємо цукор (або трохи солі і спецій за смаком) і ретельно вимішуємо.

Розігріваємо наше молоко, як тільки воно почне повторно закипати – вливаємо яйця. Дерев'яною чи силіконовою лопаткою помішуємо, аби не пігоріло. Варимо на невеликому вогні, повільно і аккуратно перемішуємо. Ймовірно, сама назва продукту походить від процесу приготування, адже яйця з білком молока починають збиватися у грудочки.

Орієнтовно за 10 хвилин, ви побачите, що грудочки повністю відділилися від напівпрозорої рідини. Тоді застилаємо марлею сито і ставимо його у каструлю. Зливаємо нашу суміш. Сироватку можна потім використати для замішування тіста. Часто її використовують замість молока при випіканні паски. Кутики марлі зв'язуємо, туго перемотуємо її мотузочкою, аби сформувати грудку. Залишаємо її стікати. Для цього можна почепити над умивальником, або ж залишити в ситі придавивши вантажем (мисочка з водою), однак тоді вона дещо відрізнятиметься за формою.

Залишити стікати грудку треба на кілька годин, а краще, на всю ніч, інакше вона може просто розсипатися. Якщо ви вирішили зробити солений тип грудки із подрібненою зеленню, то зелень слід додавати уже в самому кінці приготування, перед безпосереднім переміщенням у сито, так вона залишиться зеленою та яскравою. До солодкої грудки часто додають родзинки, а ще можна вже готовій продукт трохи зарум'янити у духовці, але тут слід бути дуже обережними, аби не підгоріла.

Головне в приготуванні грудки – чисті думки, любов та турбота. Веселих вам свят!

"Про Захід"
Вернуться назад