Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Яким буде курс долара напередодні та після виборів

Яким буде курс долара напередодні та після виборів


20-04-2019, 15:34
Яким буде курс долара напередодні та після виборів

Результати другого туру президентських виборів, на думку аналітиків, співпадуть з даними останніх соціологічних опитувань, і не принесуть сюрпризів для валютного ринку.

Який курс долара буде найближчими днями?


"Розкидів" на ринку не прогнозують, і в цілому курси валют залишаться на рівні поточних значень.

"Цього тижня ми очікуємо помірного зростання долара до гривні. На міжбанку він може торгуватися через тиждень близько 26,9 гривні, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 26,8-27,0 гривень", – відзначив у коментарі 24 каналу старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.

Минулого тижня, нагадав експерт, курс долара до гривні на різних сегментах валютного ринку змінився по-різному і незначно. "Запізнілий" офіційний курс ще знижувався, а на інших сегментах ринку долар виріс до гривні на 0,2-0,5%.

Чому валюта падала?


Аналітики радять безпосередньо не пов'язувати зміцнення гривні з підсумками першого туру виборів. Бо воно має не політичну, а звичайну ринкову природу: пропозиція тимчасово перевищує попит. Коли співвідношення між попитом і пропозицією зміниться (а це неминуче станеться), маятник хитнеться в інший бік.

Поточний маркетинговий рік виявився досить прибутковим для вітчизняних аграріїв та металургів. Це дозволило збільшити обсяги експорту, а отже збільшилися валютні надходження. Також підтримку гривні надають і перекази заробітчан та кредити міжнародного валютного фонду, зауважили експерти.

Коли і чому долар подорожчає?


Після виборів варто очікувати на подорожчання долара до 28-29 гривень. Як відзначають експерти:

- зростуть закупки імпорту і виплати зовнішніх боргів;
- буде розширюватись емісія гривні (випуск в обіг нових грошових знаків) у зв’язку з уповільненням темпів економічного зростання та підвищенням дефіциту державного бюджету.
Вернуться назад