Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Сьогодні відзначають Введення в храм Пресвятої Богородиці: головні заборони і традиції свята

Сьогодні відзначають Введення в храм Пресвятої Богородиці: головні заборони і традиції свята


4-12-2018, 08:35
Сьогодні відзначають Введення в храм Пресвятої Богородиці: головні заборони і традиції свята
Сьогодні, 4 грудня, православні християни відзначають Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, який відноситься до 12 найважливіших після Великодня.

Іоким і Анна, батьки Діви Марії, даної їм великим дивом, пообіцяли присвятити життя Пресвятої богослужінню. У віці трьох років Богородицю повели у найкращих одягах в єрусалимський храм.

Біля храму Божого Вона самостійно подолала високі 15-ступінчасті сходи, що уособлюють 15 псалмів, і була зустрінута первосвящеником на ім'я Захарія, що дивувався незвичайній дитині. Подарувавши своє благословення, він дозволив Їй увійти у святая святих, найсакральніше місце храму, куди був заборонений вхід священикам – тільки первосвященик міг туди увійти і лише один раз в рік.

Живучи і навчаючись при храмі, Богородиця присвятила життя Богові – дала обітницю безшлюбності і дівоцтва. Вона росла працьовитою і благочестивою, неухильно дотримувалася посту і почитала Боже Слово.

У церковному році це третє велике свято, наступне за Різдвом Пресвятої Богородиці і Воздвиженням Хреста Господнього. Введення у Храм Пресвятої Богородиці належить до дванадесятих церковних свят – 12-ти великих православних свят після Пасхи, які описують земне життя Христа і Богоматері.

Традиції
У свято варто відмовитися від усіх справ, що терплять відстрочку. Церква не забороняє займатися обов'язковою роботою, як святкове готування або терміновий ремонт, а також можна не відмовлятися від щоденного прибирання, якщо те не відбирає час від основного святкування. Однак важливо відкласти все непотрібне і провести час з думками про Бога і віддати належне подіям урочистого дня.

Як і в будь-які інші дні, у свято заборонено лаятися і злитися. Також небажано займатися рукоділлям, але це повір'я прийшло з народу, в якому спиці і інші інструменти асоціюються з цвяхами, за допомогою яких розіп'яли Христа.

Введення у храм Пресвятої Богородиці відзначається в період Різдвяного посту. Основні його заборони також дотримуються під час святкової трапези, риба дозволена.

В народі вважали, що Введення приносить з собою справжню зиму, яка в цей день повноцінно вступає в свої права і приносить морози.

Прикмети:
Введення - ворота зими;
Введенські морози рукавиці на мужика надягають, холоднечу встановлюють, зиму на розум наставляють;
якщо на Введення мороз - усі зимові свята будуть морозні;
якщо до Введення випаде сніг, то він неодмінно розтане; якщо сніг піде після – ляже зима.
Іменини: Ада, Прокіп, Ярополк.

Джерело
Вернуться назад