Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / Технології > ІТ-знання у школи: В Ужгороді запустили Всеукраїнський освітній проект WOW Teachers

ІТ-знання у школи: В Ужгороді запустили Всеукраїнський освітній проект WOW Teachers


7-11-2018, 09:20
ІТ-знання у школи: В Ужгороді запустили Всеукраїнський освітній проект WOW Teachers
Нові технології – для найширшого кола. BrainBasketFoundation є некомерційною організацією, мета якої – сприяти розвитку освіти українців у сфері ІТ.

Фонд було засновано в 2014-му зусиллями чималої кількості гравців ІТ-індустрії для підготовки понад 100 тис. програмістів до 2020 року. В Ужгороді фонд активно співпрацює із Центром інформаційних технологій УжНУ, було успішно реалізовано кілька проектів.

Олексій КУРУЦА, начальник Центру інформаційних технологій УжНУ, обласний куратор фонду BrainBasket

Була така ініціатива – охопити більше 100 тис. учнів, студентів чи тих, хто уже закінчив навчання, знанням в ІТ-сфері. Це дуже глобальний проект, багато є різних напрямків, щодо співпраці із вишами, бібліотеками, школами. УжНУ підписало меморандум про співпрацю, працюємо уже три роки. Перше, що був досвід, — це проект Технолоджі Нейшн, проект для усіх, хто хоче вивчити основи програмування на базі знань Гарварда. Зараз є більше 4 діючих проектів, три із яких ми втілили в УжНУ, два ще тривають.

Одним із таких, які втілюються на Закарпатті, є освітній IT-проект WOW Teachers з безкоштовного навчання вчителів інформатики сучасному курсу із web-розробки. Реалізовується під гаслом «Агенти змін шкільної освіти». Ключова мета – підвищити рівень викладання інформатики у школах. Із попередніх заявок та відібраних конкурсних робіт, до прослуховування курсу долучитися вчителі із Ужгорода та Ужгородського району, а також Свалявщини та Хустщини. Заняття триватимуть два місяці.

Габріела МАЗЮТИНЕЦЬ, провідний інженер-програміст УжНУ

Проходить у два етапи: перший – на базі певної локації (в Ужгороді це Центр Інформаційних технологій) вчителі проходять навчання протягом двох місяців. Далі мають провести такий само курс для школярів у себе у закладах. Маю навчити їх, як створювати сайти, вчимо спеціальні технології. Розказую, як свій сайт виставити уже в Інтернет, поширити у мережу, аби кожен мав до нього доступ. Завершальний етап полягає у тому, що кожен учитель має розробити свій сайт, виставити його у мережу, а також поділитися тими знаннями, які вони отримали.

Заняття проводять у форматі blended learning (тобто, змішане навчання). Учителі відвідують аудиторні заняття двічі на тиждень у позаурочний час. Після завершення курсу, передадуть отримані знання своїм учням. Програма дозволить підліткам навчитися самостійно створювати web-сайти, що сприятиме популяризації вивчення технологій серед старшокласників.

Оксана ГАРАНДЖА, вчитель інформатики Ужгородської класичної гімназії

Дітям буде багато чого розказати, адже ІТ-технологіями вони цікавляться, створенням веб-додатків, веб-програмування. ІТ-технологія вона дуже широка. Всім буде тут роботи, є багато охочих у цій сфері. Думаю, знайду 15-17 дітей, яким зможу знання передати. Це і є мета курсів цих: навчитися самому і навчити інших.

Проект реалізується завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження» та є повністю безкоштовним для учасників. У 30 містах України планують залучити до курсів понад 400 шкільних учителів. Які згодом зможуть організувати позашкільні курси з web-розробки для понад 4000 старшокласників на базі навчальних хабів BrainBaskеt та шкіл-партнерів.

Більше дивіться в сюжеті UzhInform:


Вернуться назад