Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Супрун розповіла, чому не можна відмовлятися від вуглеводів і як вони впливають на організм

Супрун розповіла, чому не можна відмовлятися від вуглеводів і як вони впливають на організм


6-11-2018, 08:40
Супрун розповіла, чому не можна відмовлятися від вуглеводів і як вони впливають на організм
Ніякі дієтичні рекомендації не радять повної відмови від вуглеводів, а обмеження стосуються тільки доданих цукрів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в. о. голови Міністерства охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Так, Супрун пояснила, що вуглеводи бувають прості - звичайний цукор (тістечок, цукерок), фруктоза і сахароза (у фруктах і овочах), лактоза (у молочних продуктах), і складні - це крохмаль.

Прикладом продуктів, в яких містяться складні вуглеводи, Супрун назвала картоплю, хліб, рис, макарони та крупи.

"Шкодять прості вуглеводи - в доданому цукрі (який в солодощах або той, який ми самі додаємо у страви). Вони викликають сильні коливання глюкози в крові. Коли її надто багато, то виділяється гормон інсулін, і тоді глюкоза залишає кровотік, відкладається в печінці, м'язах і жировій тканині у вигляді запасів глікогену і жиру", - зазначила в. о. голови міністерства охорони здоров'я.

За її словами, важливо стежити за рівнем споживання таких цукрів. Середня добова норма доданих цукрів повинна бути не більше 32-50 грамів.

Також Супрун зазначила, якщо займатися фізичними навантаженнями незадовго до поїдання солодкого або після, тим більше цукру поглинуть саме м'язи і менше жиру утворюється на внутрішніх органах.

"Ніякі дієтичні рекомендації не радять повної відмови від вуглеводів, а обмеження стосуються тільки доданих цукрів. У той же час, фрукти, які є джерелом простих цукрів, крохмалисті овочі, бобові, цільнозернові злаки рекомендують як основу раціону. Тривалі безвуглеводні дієти не визнані здоровими і корисними для широкого кола людей", - додала Супрун.

"Важливо розуміти, що найкращий шлях до здорової ваги і такого ж самопочуття - збалансоване харчування. Суворі харчові обмеження не дадуть бажаного ефекту. Коли закінчиться дієта - вже доведеться боротися з невиправдано сильним апетитом і втрачена вага швидко повернеться. А організм відчуває сильний стрес", - підсумувала вона.

Джерело
Вернуться назад