Закарпатський кореспондент > Україна і світ / Останні новини / ukrnet > Як виглядає АЕС Фукусіма після аварії: чи зробимо відповідні висновки?

Як виглядає АЕС Фукусіма після аварії: чи зробимо відповідні висновки?


29-10-2018, 11:27
Як виглядає АЕС Фукусіма після аварії: чи зробимо відповідні висновки?

Лише дві аварії на атомних станціях у світі були кваліфіковані за найвищим, сьомим рівнем небезпеки - це аварія, що сталася у квітні 1986 року на Чорнобильській атомній станції, та аварія на атомній станції у Фукусімі, що сталася у березні 2011 року. Втім їх наслідки й досі несуть смертельну небезпеку для планети.

Нагадаємо, аварія на АЕС Фукусіма-1 сталася в 11 березня 2011 року через цунамі, яке було викликано землетрусом магнітудою 9,0. Жертвами стихії стали не менше 18 тис. чоловік, а аварія на Фукусімі-1 визнана найбільшою подібною катастрофою з часів Чорнобиля. Через наслідки аварії свої будинки були змушені залишити понад 160 тис. жителів.

Опісля цих трагічних подій світ ще активніше працює над впровадженням ідей відновлюваної енергетики, поступово відмовляючись від традиційних джерел енергії – АЕС та ТЕС.

Наразі Україна левову частку електроенергії виробляє саме на атомних електростанціях. Багато з українських енергоблоків працюють вже довше, ніж це передбачалося проектом. У таких випадках термін експлуатації зазвичай продовжують, і це світова практика. В Україні ж таких продовжень було вже кілька, але дорожнеча процедури і корупція в цій сфері ставлять ефективність модернізацій під сумнів.

Що таке аварія на АЕС Україна знає як ніхто інший. Втрати від катастрофи на ЧАЕС вимірюються сотнями мільярдів доларів і ці видатки як і кошти на утилізацію радіоактивних відходів, захоронення відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) не включаються у тариф АЕС.

Питання переходу на альтернативні джерела енергії сьогодні надактуальні для нашої держави та все ж певні зацікавлені кола створюються перепони для розквіту цієї галузі в Україні.

Як виглядає АЕС Фукусіма сьогодні і яких зусиль вартує японцям ліквідація наслідків аварії дивіться у захоплюючому сюжеті на передачі «Світ на виворіт»:

Вернуться назад