Закарпатський кореспондент > Політика / Економіка / Останні новини > МВФ дав прогноз про стан української економіки на 2 роки

МВФ дав прогноз про стан української економіки на 2 роки


15-10-2018, 14:44
МВФ дав прогноз про стан української економіки на 2 роки
Міжнародний валютний фонд розповів, якими в найближчі два роки буде курс гривні, інфляція і зростання української економіки.

Як пише "Сьогодні", днями МВФ опублікував масштабне дослідження "Перспективи світової економіки". У двохсотсторінковому документі один з найбільших світових кредиторів приділив увагу і Україні, спрогнозувавши основні економічні показники на найближчі два роки. Аналітики фонду зазначають, що середньорічний курс за підсумками 2018 року становитиме 27,07 гривні за долар. Ця цифра помітно нижча за ту, яка була закладена нашими чиновниками і нардепами в держбюджеті. Нагадаємо, цього року середньорічний курс планувався на рівні 29,3 грн/долар, а за підсумками року – 30,1 грн / долар.

Фонд прогнозує, що наступного року нацвалюта втратить майже 6% – до 28,65 грн за долар. У проекті бюджету на 2019 рік уряд закладає 29,4 грн/долар, однак ця цифра до другого читання ще може змінитися. Такий же курс закріплений і в стратегії управління держборгом України. Нарешті, аналітики МВФ вважають, що 2020-го гривня втратить ще 4,5%, а вартість одного долара становитиме 29,92 грн. Цей прогноз також відрізняється від української стратегії управління боргами. Там курс на 2020 рік закладений на рівні 30,2 грн/долар.

Економіст Тарас Козак каже, що закладені до бюджету-2018 цифри вже не вдасться виконати.

"Цей курс завищений, і середньорічний буде десь 27 грн за долар. Більшу частину року курс був 26 грн з копійками. Курс, який закладають до держкошторису, це більше технічний показник, який в подальшому дозволить планувати витрати. Але так традиційно склалося, що у нас схильні занижувати курс гривні, – пояснює експерт. – Якщо ж говорити про прогноз МВФ на наступні роки, то не варто очікувати, що ці цифри дуже точні. Вони використовують одну методику прогнозу, а Всесвітній банк, наприклад, іншу. Але я думаю, що буде щось середнє між цим цифрами і тими, які закладають у нас".

Економіст Олександр Охріменко називає прогноз фонду оптимістичним, але не сумнівається, що цих показників можна досягти.

"Якщо Нацбанк чинитиме правильно, причин девальвації не існує. Навіть можна просто подивитися на ситуацію на початку вересня – у нас була ревальвація. Тому я вважаю, що курс в 2019 і 2020 роках, про який говорить МВФ, цілком можливий. А курс, який закладений у нас в бюджеті, – просто розрахунковий показник", – резюмує експерт.

У своєму огляді МВФ торкнулася не тільки курсу валют, а й інших показників української економіки. І хоча фонд погіршив прогноз, його цифри виглядають оптимістичніше тих, які НБУ представив в своїх принципах грошово-кредитної політики на 2019-й. Так, наступного року НБУ обіцяє зростання ВВП на 2,5%. У квітні аналітики МВФ обіцяли зростання української економіки на 3,3%, але зараз переглянули прогноз і говорять уже про 2,7%. Погіршив кредитор прогноз і на 2020-й – з 4 до 3,4%. щоправда, на кінець цього року показники, навпаки, поліпшилися – з 3,2 до 3,5%. Обіцяють в МВФ і уповільнення зростання цін. На кінець 2018-го аналітики кредитора прогнозують інфляцію в 9%, а середньорічна, за їхніми розрахунками, становитиме майже 11%. Нагадаємо, що минулого року інфляція становила 13,7%. Якщо ж говорити про найближче майбутнє, то 2019-го фонд обіцяє, що зростання цін сповільниться до 6,2%, а середньорічний показник становитиме 7,3%. Нагадаємо, що прем'єр Володимир Гройсман, представляючи проект держкошторису, заявив, що там закладена інфляція на рівні 7,4%. У НБУ вважають, що на кінець наступного року зростання цін становитиме всього 5,8%.

Як повідомляли Українські Новини, за тиждень курс євро обвалився майже на 50 копійок, а долара - на 14.


Джерело.
Вернуться назад