Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > МОЗ запустив електронну базу медоглядів: що зміниться для українців

МОЗ запустив електронну базу медоглядів: що зміниться для українців


16-09-2018, 12:51
МОЗ запустив електронну базу медоглядів: що зміниться для українців
Дані про професійний медичному огляд українців відтепер будуть зберігатися в електронній системі. Нововведення торкнеться всіх, хто проходить обов'язковий профогляд. Це водії, вчителі, працівники громадського харчування та торгівлі та інші. Система запустилася на початку вересня і до кінця року охопить всі медустанови.

Як пише "Сьогодні", зараз в Києві купити медичну довідку можна за ціною квитка в кіно. Бізнес на продажі довідок та медкнижок працює відкрито. Оголошення про оформлення будь-яких довідок спокійно висять у вагонах метро і на стовпах. Деякі навіть обіцяють доставку додому. Ще більше таких оголошень в інтернеті.

"Всі довідки оформляються легально, всі за вимогами МОЗ. У нас є ліцензія на законну роботу", – пояснюють мені по телефону, вказаному в оголошенні. "Просто у нас немає черг, як в державних лікарнях", – додає дівчина. Уточнюючи, дізнаюся, що до всього я не буду заходити до лікарів. Без перевірки здоров'я за гроші можна "пройти" медкомісію, яку вимагають від власників зброї. Серед популярних: лікарняні, довідка в басейн, на марафон, довідка в школу, медична книжка.

Завдяки таким довідками люди без огляду лікарів йдуть працювати кухарями в ресторани або школи, вчителями, кондукторами і так далі.

Електронна база медоглядів унеможливить підробку довідок і санітарних книжок, впевнені в Міністерстві охорони здоров'я. В Україні обов'язковий професійний медогляд повинні проходити водії, власники зброї, вихователі, вчителі, студенти, працівники громадського харчування та торгівлі.



Дані про медогляд будуть вноситися в одну електронну базу. Справжня довідка або медкнижка, можна перевірити на "Порталі медичних оглядів". Поки працює тільки мобільний додаток. Щоб перевірити довідку, потрібно ввести її номер.

Однак перші користувачі програми не змогли оцінити його роботу.

"Хочу перевірити свою медичну довідку про придатність водіння транспортного засобу. Незрозуміло, що треба вводити. За серією та номером пошук не спрацьовує. Де інструкція до даної програми", – написала користувач Галина у відгуках до додатка.

Медики поки теж не розібралися в системі. Головлікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Житомира Іван Дідик не сумнівається в необхідності такої бази. Але як туди вносити інформацію і як вона працює, ще не знає.

У МОЗ зазначають, що база поки доступна не у всіх медустановах. Але до кінця року до неї підключатися практично всі і поступово замінюватимуть паперові бланки медоглядів на електронні.

До кінця цього року в Україні також повинні запустити електронний реєстр лікарняних. Роботодавець в цей же день зможе увійти в систему і перевірити, чи дійсно співробітник на лікарняному. Але у нього буде обмежений доступ до лікарняного - він не зможе бачити дані про хворобу співробітника.

Також в планах МОЗ електронні напрямки і електронний рецепт на ліки.

Всі електронні бази будуть прив'язані до системи електронної охорони здоров'я EHealth. У ній вже зареєстрована велика частина лікарів і медустанов. У міру підписання декларацій туди ж вносяться і дані про пацієнтів. В майбутньому це дозволить створювати електронні медкарти. Сама система працює через медичні інформаційні системи, такі як: "Поліклініка без черги", MEDICS, Helsi і "ЕМСІМЕД".

Будь-який етап медреформи пов'язаний з наявністю електронного механізму, пояснив в інтерв'ю "Сегодня" керівник Національної служби здоров'я України Олег Петренко.

"Ми дуже б хотіли, щоб, коли ви прийшли до лікаря первинки, він вам виписав рецепт і виписав направлення, наприклад, на рентген. І обидва ці направлення могли б бути роздруковані для вас, але при цьому в електронній системі приймалися і аптекою, і закладом вторинки в електронному вигляді", - розповів він.

Джерело
Вернуться назад