Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Завдяки переходу на відновлювану енергетику вдасться заощадити прісну воду для споживання

Завдяки переходу на відновлювану енергетику вдасться заощадити прісну воду для споживання


7-09-2018, 15:30
Завдяки переходу на відновлювану енергетику вдасться заощадити прісну воду для споживання
Вагомим аргументом за поширення використання відновлюваної енергетики є те, що вона виробляє значно менше вуглекислого газу на відміну від електростанцій, що працюють на викопному паливі. Ще один позитивний аспект «зеленої» енергетики: вона здатна заощаджувати величезну кількість прісної води для споживання.

Як повідомляє Scientific American, на Землі всього близько 3% від загального обсягу води є прісною. Більша частина заморожена на льодовиках, отже лише 0,8% водних запасів планети можуть використовуватися людьми. Вода є дорогоцінним, але обмеженим товаром. І близько 1 мільярда людей у ​​світі не мають доступу до чистої води. У США 45,3% води, виведеної з озер, річок та підземних водоносних горизонтів, використовуються для охолодження термоелектричних електростанцій: ядерних реакторів та установок, що спалюють викопне паливо. Це більше води, ніж використовується для зрошення, і набагато перевершує будь-яке інше джерело попиту, в тому числі державне споживання.

Завдяки переходу на відновлювану енергетику вдасться заощадити прісну воду для споживання

Щоб забезпечити електроенергію середній будинок, атомна електростанція потребує 615 галонів охолоджувальної води на день, вугілля вимагає 199 галонів на день, а електростанція на природному газі – 114 галонів щодня. Вражаючими є дані щодо того, скільки води різні джерела енергії використовують для вироблення 1 МВт*год електроенергії. Найбільше води потребують ядерні реактори – 13000 галонів. Потім настає концентровані сонячні електростанції, вугілля, природний газ і біомаса. На порядок менше води використовують сонячні панелі та вітрові турбіни.

Однак ці дані відображають лише операції з виробництва електроенергії, вони не включають воду, яка використовується для отримання палива або генерування енергії. Зокрема вода втрачається й під час випаровування. Решта відправляється назад у навколишнє середовище, але частина води забруднена хімічними речовинами, особливо небезпечна гаряча вода, яка може вбити рибу та планктон і знищити екосистему. Джерела енергії, що мають високий рівень використання води на МВт*год, також є найбільшими постачальниками електроенергії – це природний газ, вугілля та атомні електростанції. З точки зору збереження прісної води зрозуміло, що слід переорієнтуватись на відновлювані джерела енергії. Цей крок дозволить збільшити об’єм прісної води для виробництва продуктів харчування та споживання людьми, особливо в міру зростання кількості населення.

Джерело
Вернуться назад