Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Синдром закінчення відпустки: як безболісно перейти в робочий режим

Синдром закінчення відпустки: як безболісно перейти в робочий режим


3-09-2018, 11:23
Синдром закінчення відпустки: як безболісно перейти в робочий режим
У вас безсоння, ви відчуваєте тривогу та депресію? І все це незважаючи на хорошу погоду за вікном, свіжу засмагу і красиві фотографії з моря на столі? Все просто ...Відпустка – позаду, до нової ще довго, а на роботу – вже завтра.

Синдром закінчення відпустки – цей термін ми придумали самі, але це – майже медичний діагноз. Принаймні, психотерапевти дають цілком конкретні і, до речі, слушні поради, як безболісно перейти в робочий режим і навіть отримати від цього задоволення.

Як же добре бути у відпустці. Згідно з 45-ою статтею Конституції, кожен, хто працює, має право на відпочинок. Згідно з Трудовим кодексом, мінімальна відпустка в Україні становить 24 календарних дні. І для багатьох людей – це найкращі дні в році. Настільки, що повертаючись з відпочинку, працівники не витримують контрасту.

Експерт зазначає, що великий відсоток заяв про звільнення пишеться після виходу з відпустки.

Темп роботи сучасної людини значно вище, ніж був в технологічну епоху. Кількість оперативних завдань виросла в рази. Тому, уповільнивши темп у відпустці, наші організми просто не здатні відновити його відразу. А роботодавець, зазвичай, вимагає швидкого старту.

І фахівці з кадрових питань, і психологи в один голос заявляють, що потрібен час на адаптацію. Навіть зірка українського шоу-бізу Маша Єфросиніна, чиє життя з боку виглядає як суцільне свято, не радить кидатися з головою в роботу.

"І я, коли повертаюся з відпустки, я всіх прошу трошки мене не чіпати. Кілька днів. Я залишаюся наодинці з собою. Привести себе в порядок, почитати щось. Щоб це не було стресом зайвим. І тоді вже плавно вливаюся в свої стресові будні", – говорить вона.

Отже, сьогодні ми, ті, хто тільки перейшов з теплого піску на офісний лінолеум або заводський бетон, повинні знати відповідь на запитання.

Як можна після тривалої відпустки повернутися в робочий ритм, в той час, коли відпочивати хочеться ще?

І маємо сім чітких відповідей.

Перше. Це адаптаційний період. Якщо, раптом, у вашому житті трапляється так, що у вас єдиний місяць, тиждень, два в році в тому, що ви відпочиваєте. На жаль, вихід для вас буде завжди болючим.
Друге. Не хапайтеся за всі завдання відразу. Виберіть за пріоритетністю або складністю. А для цього в перші години роботи складіть план дій, де має бути не більше шести пунктів.

Третє – невелика хитрість з календарем. Краще виходити на роботу не на початку робочого тижня, а в середині. Десь середа-четвер. Якщо є можливість саме так спланувати вихід.

Четверте. Плануйте вихід так, щоб повернутися до своєї географічної зони за кілька днів до виходу на роботу. З літака до офісу – не найкраща ідея.

П'ята порада не для всіх, але якщо скористаєтеся – станете значно продуктивніше. Приходячи на роботу, дуже важливо поділитися своїми враженнями. Розповісти, як ви провели відпустку і після цього, коли ви плавно починаєте входити і відходити вже від своїх емоцій, у вас на цій енергії з'являється бажання починати працювати.

Втім, всі поради можуть розбитися об позиції керівництва. Якщо у вас замість начальника цербер – вам допоможе хіба що йога. Це наша шоста порада. Спеціаліст з йогічної гімнастики Тетяна навчає простої вправи, яка може дати вам можливість з радістю перенести будь-стресовий день.

Закриваємо очі і починаємо глибоко дихати носом. Переносимо всю увагу на своє дихання і намагаємося усвідомлювати кожен вдих і видих. Починаємо дихати глибоко. Починаючи з самого низу живота. Живіт. Сонячне сплетіння. Грудна клітина. До горла наповнилися і видихаємо. Повільно звільняючи свої легені від повітря. Намагаємося відпустити всі думки, всі проблеми і турботи. Переносимо всю свою увагу на даний час. Перебуваємо тут і зараз.

Дихати можна де завгодно. Крім дихання, зробіть будь-яку вправу на баланс і координацію. Тільки ви відчуєте, що вам стало приємно від виконання вправи, – ви готові долати стреси.

І, нарешті, сьомий і найголовніший пункт – треба чітко розуміти, для чого ви виходите на роботу? Або чи на улюблену роботу ви вийшли?

Сьогодні
Вернуться назад