Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Банкіри прогнозують у серпні курс гривні 26,5-27,0 UAH/USD

Банкіри прогнозують у серпні курс гривні 26,5-27,0 UAH/USD


26-07-2018, 16:06
Банкіри прогнозують у серпні курс гривні 26,5-27,0 UAH/USD
Банкіри прогнозують курс гривні на рівні 26,5-27,0 UAH/USD у серпні. Про це вони повідомили Українським Новинам. "При відсутності економічних та політичних шоків курс в серпні буде перебувати в діапазоні 26,5-26,7 UAH/USD", - вважає директор казначейства банку "Кредит Дніпро" Олег Курінний.

За його словами, поки говорити про стійкий тренд зниження курсу передчасно.

Серед факторів, що впливають на розворот курсових трендів, Курінний називає сезон низької ділової активності і порівняно невеликі обсяги торгів на міжбанківському ринку і традиційно високий попит на валюту з боку энергоимпортерив і рітейлерів, який посилюється на початку місяця за рахунок періоду виведення дивідендів нерезидентами, а в кінці - зростанням рівня гривневої ліквідності внаслідок відшкодування ПДВ.

Також додатковий ситуативний попит на валюту створюють погашення ОВДП.

Крім того, серед факторів, що впливають на розворот курсових трендів, Курінний зазначив тривожні сигнали зовнішніх ринків, до яких наш внутрішній вузький відкритий ринок є високочутливим: трансконтинентальні торгові війни, волатильні цінові тренди на сировину, всезростаючі ризики світової фінансової кризи і так далі.

Він також додав, що регулятор є постійним і активним учасником валютного ринку, він відстежує курсові тренди і коригує піки коливань ринковими інструментами.

"За три тижні липня Нацбанк з допомогою інтервенцій за запитом кращого курсу в системі Matching купив на міжбанку 99 млн доларів, продав - 15 млн доларів. Своєчасна реакція регулятора вже неодноразово нейтралізувала наростання ажіотажу і розгортала тренд", - підкреслив Курінний.

У свою чергу директор департаменту казначейства Ідея банку Ярослав Кабін зазначає, що протягом серпня курс долара до гривні буде коливатися в діапазоні 26,5-27,0 UAH/USD.

Серед факторів, які впливають на курс, він називає подальшу співпрацю з МВФ, а також поведінка нерезидентів-інвесторів, які придбали короткострокові облігації внутрішньої державної позики Мінфіну за гривні.

"У липні-серпні вони планують фіксувати свої прибутки, тобто здійснювати купівлю іноземної валюти на міжбанківському ринку і повертати свої інвестиції", - констатував Кабін.

За його словами, активну участь регулятора на міжбанківському ринку для згладжування курсових коливань, безумовно, є позитивним для національної валюти.

"Зі свого боку Нацбанк завчасно зреагував на можливі курсові коливання, піднявши облікову ставку до рівня 17,5%, і висловив готовність і надалі підвищувати її для збереження стабільності національної валюти і стримування інфляції", - підкреслив він.

Джерело
Вернуться назад