Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > У п'ятницю українці зможуть спостерігати найдовше місячне затемнення століття

У п'ятницю українці зможуть спостерігати найдовше місячне затемнення століття


23-07-2018, 17:54
У п'ятницю українці зможуть спостерігати найдовше місячне затемнення століття
У п'ятницю, 27 липня, відбудеться найдовше місячне затемнення в цьому столітті, воно триватиме одну годину 43 хвилини. Затемнення в східній Європі буде видно відразу після сходу Місяця і розпочнеться о 21:30, пише Vnauke.

Місячне затемнення, безсумнівно, є одним з найцікавіших астрономічних подій року. Затемнення почнеться, коли Місяць буде в так званому апогеї або в точці на орбіті, розташованій далеко від Землі. Відстань між нашою планетою і її природним супутником сnfyjdbnbvt трохи більше ніж 406 000 кілометрів.

Найкращі умови спостереження будуть мати жителі Близького Сходу, Росії та Середньої Азії, але також буде видно затемнення з України, хоча йому буде перешкоджати положення Місяця трохи вище горизонту.

Затемнення триватиме з 21:30 до 23:13 годин, а кульмінація відбудеться о 22:21. Часткове затемнення, яке передувало повній фазі, розпочнеться о 20:24.

З моменту початку затемнення кромці Місяця потрібно майже чотири години, щоб її повне освітлення відновилося.

Земля освітлена сонцем і кидає тінь, як і будь-яке тіло, освітлене сонячними променями. Час від часу Місяць входить у тінь нашої планети. Це відбувається, коли Земля перебуває між Сонцем і Місяцем.

Коли Місяць входить в так званий конус повної тіні, тобто місце, з якого сонце зовсім невидимо, ми маємо справу з повним затемненням Місяця. Коли невелика частина супутника перебуває за межами тіньового конуса, ми маємо справу з частковим затемненням.

Якщо Місяць входить в вищезазначений конус півтіні Землі, тобто місце, з якого видно тільки частину Сонця і не знаходиться в конусі загальної тіні, ми маємо справу з напівтіньовим затемненням Місяця.

Найбільш зручне місце для спостереження за затемненням буде далеко від міста, де легке забруднення повітря не буде ускладнювати спостереження за видовищем.

Нагадаємо, наприкінці липня на Землю обрушиться потужна магнітна буря.

Джерело
Вернуться назад