Закарпатський кореспондент > Спорт / Україна і світ / Останні новини > Став відомий новий чемпіон світу з футболу

Став відомий новий чемпіон світу з футболу

15-07-2018, 20:36
Збірна Франції стала новим чемпіоном світу з футболу, в фіналі ЧС-2018 обігравши команду Хорватії з рахунком 4:2.

Хорвати активніше почали матч, застосувавши проти французів свій фірмовий пресинг, з яким підопічні Дідьє Дешама не могли впоратися на перших хвилинах. Незважаючи на це, чи не перша серйозна вилазка французів до чужих воріт призвела до голу. Антуан Грізманн виконав навіс зі штрафного, а Маріо Манджукіч зрізав м'яч в свої ворота.

Хорватія відігралась через 10 хвилин. Розіграш стандарту біля воріт Уго Льоріса привів до скидки Домагоя Віди на Івана Перішіча, а хавбек Інтера потужно з лівої ноги послав м'яч у кут воріт. Все той же Перішич став винуватцем другого пропущеного м'яча своєї команди. Після розіграшу кутового м'яч потрапив в руку хавбеку збірної Хорватії, а аргентинський арбітр Нестор Пітана після перегляду відеоповтору призначив пенальті. Грізманн з 11-метрової позначки чітко розвів м'яч і Даніеля Субашича по різних кутах.

Початок другого тайму знову залишився за хорватами, але відзначилися французи. В одній з контратак Грізманн скинув м'яч під удар Полю Погба, хавбек спочатку пробив у Деяна Ловрена, але другим ударом послав м'яч у сітку. Минуло ще шість хвилин - і перевага французів зросла до трьох голів. Люка Ернандес віддав м'яч в центр на Киліана Мбаппе, а форвард ПСЖ пробив з-під Домагоя Віди та застав Субашича зненацька.

На цьому гольовий бенкет не закінчився. Маріо Манджукіч запресингував Льоріса і змусив того піти в обведення, хорват просто підставив ногу, і м'яч закотився у ворота. У Хорватії ще був час, щоб відігратися, вона намагалася це зробити, але французька оборона діяла надійно, не дивлячись на помітне хвилювання Льоріса. На останніх хвилинах Хорватія остаточно оголила тили і Франція могла забивати п'ятий гол, але Погба не влучив по м'ячу після передачі від Мбаппе.

4:2 - збірна Франції вдруге в історії стала чемпіоном світу з футболу. Вперше вона завоювала цей трофей в 1998 році на домашньому мундіалі. Збірна Хорватії домоглася кращого досягнення у своїй історії на світових першостях, ставши лише 13-й командою, яка грала у фіналах чемпіонатів світу.

Франція - Хорватія 4:2
Голи: Манджукіч, 18 (у свої ворота), Грізманн, 38 (з пенальті), Погба, 59, Мбаппе, 65 - Перішич, 28, Манджукіч, 69

Франція: Льоріс - Люка, Умтіті, Варан, Павар - Канте (Нзонзі, 55), Погба - Матюїді (Толіссо, 73), Грізманн, Мбаппе - Жиру (Набіл Фекір, 81)

Хорватія: Субашич - Стрініч (Пьяца, 81), Віда, Ловрен, Врсалько - Брозовіч, Ракітіч - Перішич, Модріч, Ребіч (Крамаріч, 71) - Манджукіч

Попередження: Канте, Люка - Врсалько